"Порівнювати Dana-М2 з наявною артилерією — це як порівнювати "Жигулі" з Mersedes", — Таран

чеська арту для ЗСУ, переваги dana-m2
Фото: Defence Express | Dana-M2

Чеські САУ, на думку міністра оборони, набагато швидше можуть виконувати поставлені завдання, ніж нинішнє озброєння.

Міністр оборони Андрій Таран вважає, що порівнювати чеську САУ Dana-M2 з наявними зразками артилерії у Збройних силах некоректно. Про це міністр заявив на форумі "Україна 30. Безпека країни".

За словами Тарана, одна з важливих переваг чеського зразка полягає у швидкості виконання вогневої задачі. За той час, поки радянські артустановки завершують топогеодезичну привʼязку, Dana-M2 встигає визначити своє місце розташування, здійснити топогеодезичну привʼязку, ввести координати цілі, відстрілятися і піти з позиції.

"Порівнювати Dana-M2 з тими зразками артилерійського озброєння, яке у нас є на поточний момент на озброєнні, це те ж саме, що, скажімо, порівнювати "Жигулі" і Mersedes", — підсумував Таран.

Один із пріоритетів ЗСУ у середньостроковій перспективі, за словами міністра оборони — це переозброєння ракетно-артилерійських військ, ракетного озброєння, авіації та інших видів озброєння і військ.

Відео з тайм-кодом

Нагадаємо, 28 квітня стало відомо, що ЗСУ проводять випробування чеської САУ Dana-M2 калібром 152 мм. У планах у Міноборони закупити 26 одиниць САУ, які можуть обійтися бюджету у 40,3 млн доларів.

Військовий аналітик Фокуса Ігаль Левін писав, чому війна з Росією стосується кожного українця.