В Україні розробляють нову багатофункціональну станцію РЛС "Мангуст" (фото, відео)

розробка іскри, озброєння для ЗСУ
Фото: Скриншот | Рендер РЛС "Мангуст"

Новинка буде здатна виявляти безпілотники, балістичні ракети і новітні винищувачі 5 п'ятого покоління.

Related video

"Науково-виробничий комплекс "Іскра" веде розробку багатофункціональної радіолокаційної станції "Мангуст". Про це повідомляє Security Talks.

Роботи з проектування радара починалися для іноземного замовника, який за своїми характеристиками повинен був відповідати сучасним світовим аналогам. За заявою директора підприємства Юрія Пащенка, "Мангуст" може працювати в контрбатарейному та оглядовому режимах. Перший дозволить моніторити повітряний простір на дальній дистанції, а другий — виявляти як винищувачі 5 покоління, так і безпілотники з балістичними ракетами.

Фактично, нова станція буде поєднувати в собі відразу три інших розробки — контрбатарейни радар 1Л220УК і РЛС типу 36Д6М і сімейства 80К6

Це все зможе замінити одна станція "Мангуста" Fullscreen
Це все зможе замінити одна станція "Мангуста"
Фото: Defense Express

"Тобто, на базі такого радара можна сформувати, вибачте за порівняння, свою систему "Купол" (аналог ізраїльської системи "Залізний купол") в Україні. Вогневі кошти Україна точно може створювати для роботи в такому режимі — розвідувально-ударного комплексу. Це я точно можу сказати, і за цим, упевнений, майбутнє", — підкреслив Пащенко.

Зазначимо, військовий аналітик Фокуса Ігаль Левін писав, як працює і скільки коштує робота системи "Залізний купол".

Він додав, що "Мангуст" може стати основою для перспективної системи ЗРС, які розробляє КБ "Південне" і КБ "Луч". Однак будь-яких даних про термін завершення розробки немає.

Відео з тайм-кодом

Нагадаємо, КБ "Південне" представило нову ЗРС "Кільчень", яка буде здатна вражати цілі на дистанції до 280 км. Раніше ЗСУ отримали новий радар, який здатний працювати майже в будь-яких умовах, про новинку писав військовий аналітик Фокуса Ігаль Левін.