Понад сотню українців вивезли із Сектору Газа, — Кулеба

Сектор Газа, українці, конфлікт ізраїлю з хамас, цахал
Фото: Колаж Фокусу | Українців відвезли в Каїр

За словами голови МЗС, наразі українці і громадяни ще двох країн перебувають у Єгипті, але вже незабаром літак з ними вилетить до Києва.

Україна успішно евакуювала 109 українських громадян, а також 13 громадян Молдови та четверо громадян Болгарії із Сектору Газа. Про це в середу, 26 травня, повідомляє міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

За словами голови МЗС, усі ці громадяни наразі в Каїрі (Єгипет) і незабаром літак з ними відправиться до Києва.

"Україна і Єгипет доклали чимало зусиль для створення безпечного коридору. Операція переносилася двічі, але ми це зробили", — заявив Кулеба.

Керівник зовнішньополітичного відомства зазначив, що наша країна стала однією з перших, хто вивіз з території Сектору Газа громадян трьох країн.

"Ми не тільки не залишаємо своїх у біді, а й допомагає партнерам. Я вдячний єгипетській стороні і всій українській дипломатичній команді за вдале співробітництво", — заявив голова МЗС.

До цього у відомстві заявляли, що через обстріли в Ізраїлі 120 українців запросили евакуацію із Сектору Газа. За словами представника МЗС Олега Ніколаєнка, зовнішньополітичне відомство тримає ситуацію під контролем.

Пізніше голова МЗС Дмитро Кулеба заявив, що евакуація українців із Сектору Газа затримується через порушення обіцянок про створення "коридору безпеки".

Нагадаємо, 15 травня ЦАХАЛ ракетним ударом знищив висотну будівлю в Секторі Газа, у якому були офіси ЗМІ Associated Press і Al Jazeera. Незадовго до цього ізраїльські військові повідомили про знищення офісу голови служби безпеки ХАМАС у Газі.