Собака ДСНС отримала міжнародний диплом терапевта на Донбасі (фото)

Собака, психолог, ГСЧС
Фото: ГСЧС | Терапевтична собака Банана з психологом ДСНС

Тепер пухнастий співробітник на кличку Банана зможе лікувати людей і допомагати їм відновлюватися після травм.

Собака-психолог Державної служби з надзвичайних ситуацій з Донецької області стала дипломованим терапевтом. Про таке досягнення пресслужба Міністерства внутрішніх справ повідомила у Facebook.

Іспанська водяна на кличку Банана разом з психологом-наставником пройшла навчання за програмою підготовки терапевтичних собак відповідно до міжнародних стандартів і вимог "Всеукраїнської асоціації каністерапевтів". 20 травня вона склала іспит у Центральному районному центрі соціальної реабілітації дітей з інвалідністю, після чого вихованцю видали диплом міжнародного зразка.

З березня по квітень 2021 року Банана пройшла 40 годин теоретичних і 8 годин практичних занять. За даними ДСНС, за цей час собака навчилася послуху і правильної поведінки під час терапевтичних сесій з людьми.

Каністерапія — це особливий вид лікування і реабілітації з використанням спеціально навчених тварин. Вона допомагає дітям з особливостями розвитку, а також людям з порушеннями зору розвиватися, адаптуватися в соціумі, і покращувати емоційний стан. Собаки дуже добре підходять для такої терапії завдяки своїй емоційності, здатності до навчання, розумінню вербальних команд і слухняності.

Раніше собака-блогер зібрала мільйон підписників в Instagram. Італійський хорт на прізвисько Тіка здивував користувачів відео з модним показом стильних нарядів, у яких нікуди не зможе піти через пандемію.

Учені з'ясували, чому собаки перевіряють агресію, зібравши відгуки власників 9 тисяч домашніх вихованців. Як виявилося, самці зліші за самок у 72% випадків, а в багатьох улюбленців агресивна поведінка з'являється з віком.

З'ясувалося також, що собаки можуть визначати різні види COVID-19 з точністю 94% за запахом. Під час дослідження піддослідні зуміли впізнати навіть зразки безсимптомних і хворих з легкою формою інфекції.