"Хочу, щоб УП злетіла, як ракета", — Олена Притула про причини продажу видання Томашу Фіалі

Олена Притула і Томаш Фіала, Притула, фіала, бізнесмен, українська правда, уп, чому продали українську правду
Фото: коллаж Фокус | Олена Притула розповіла про причини продажу "Української правди" Томашу Фіалі

За словами засновника ресурсу, для забезпечення амбіцій сучасного ЗМІ в нього потрібно більше фінансових вливань, що і може забезпечити бізнесмен.

Засновниця і колишня власниця "Української правди" Олена Притула в листі читачам, опублікованому на офіційному сайті видання, розкрила причини продажу інформресурсу бізнесменові Томашу Фіалі.

За її словами, вона з початку існування УП (з 2000 року) прагнула виконувати два завдання: забезпечити стабільні гарантовані щомісячні виплати зарплат співробітникам і підтримувати популярність видання.

"Оскільки УП — це живий пам'ятник Гонгадзе, а тепер ще й Шереметі. Поки УП буде існувати, ніхто не дозволить забути про наших убитих колег. І з цими завданнями я впоралася", — пише Олена Притула.

Втім, за її словами, виконання цих завдань недостатньо для амбіцій сучасного передового видання.

"Моя мрія — щоб УП злетіла, як ракета, щоб ми зібрали в одному місці найкращих журналістів країни, щоб зарплати цих журналістів викликали заздрість у піарників. І щоб слово журналістів знову набуло ваги", — стверджує Притула.

І, вважає засновниця видання, це під силу новому власнику "Української правди", Томашу Фіалі. Притула поділилася впевненістю, що завдяки фінансовим ресурсам бізнесмена ресурс стане ще більш технологічним, швидким і "зміцниться в статусі лідера ринку".

Також вона заявила, що зміна власника видання мало що змінить в його редакційній політиці. Зокрема, головним редактором УП залишається Севгіль Мусаєва, а сама Притула в найближчі два роки буде працювати з колективом ресурсу. За словами засновниці "Української правди", між новим власником видання і журналістами укладено редакційну угоду, що гарантує останнім повну самостійність.

Крім того, Притула повідомила, що має намір надати по 100 тисяч доларів дочкам Гонгадзе і виділити по 250 тисяч доларів на премії Гонгадзе і Шеремети.

Згідно з даними порталу similarweb.com, "Українська правда" у квітні 2021 року посiла третє місце серед новинних та інформаційних ресурсів України за кількістю відвідувань (27 млн).

Зазначимо, про продаж видання "Українська правда" бізнесменові і гендиректору інвесткомпанії Dragon Capital Томашу Фіалі стало відомо вчора, 26 травня. Dragon Capital володіє медіахолдингом "Новое время" (НВ), у складі якого — однойменні сайт, журнал і радіостанція.

У січні 2021 року Dragon Capital також купила контрольний пакет акцій Treeum Holdings Limited — власника видань Finance.ua і Minfin.com.ua.