Канали Козака і Мураєва отримали штрафи від Нацради з телебачення за нібито ворожнечу в ефірі

112 Україна, наш, newsone, штрафи,
Фото: Колаж Фокусу | Рішення про штрафи було ухвалене на невиїзному засіданні Нацради

Телеканали "НАШ" і "NewsOne" тепер повинні заплатити по 114 тис. грн, а "112 Україна" — понад 100 тис. грн. "Винуватцями" штрафів стали гості ефірів.

Related video

Три українські телеканали — "НАШ", "112 Україна" та "NewsOne" — отримали штрафи від Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Про це в четвер, 27 травня, йдеться на сайті ради.

Так, ТОВ "НАШ 365", яке належить Євгену Мураєву, нібито допустило виступ в ефірі телеканалу екс-регіоналки Олени Бондаренко, яка, на думку ради, назвала всіх військовослужбовців Збройних сил України "злочинцями". Так, її слова нібито були спрямовані на "підрив бойового духу військовослужбовців, які захищають кордони України від російських окупантів".

Рада визнала, що телеканал "НАШ" порушив норми Законів України "Про телебачення і радіомовлення", а також Закон України "Про інформацію". На компанію наклали штраф у розмірі 114 тисяч гривень, який необхідно сплатити протягом 30 днів.

Телеканал "112 Україна" (ТОВ "ТРК" 112-ТВ", власник — Тарас Козак, нардеп від фракції "Опозиційна платформа — За життя") був оштрафований після виступу на ньому екс-глави забороненої в Україні Комуністичної партії України Петра Симоненка.

"Поширені П. Симоненком у програмі "Голос народу" висловлювання мали дискримінаційний і провокативний характер і не отримали адекватної реакції від співробітників телеканалу. <...> Під час перевірки було встановлено, що в своїх висловлюваннях Симоненко стверджує, що в Україні на території ОРДЛО відбувається внутрішній конфлікт. Він називає його "громадянською війною", тобто такою формою збройного конфлікту на території України, яка заперечує РФ як учасника й сторону цього конфлікту", — йдеться в повідомленні Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

Тепер канал має сплатити більше 100 тисяч гривень штрафу.

На 114 тисяч гривень чиновники оштрафували ТОВ "Новини 24 години", яке керує телеканалом "NewsOne" і також належить Козаку. Рішення щодо нього було ухвалене після того, як в ефірі прозвучали слова з нібито ознаками мови ворожнечі щодо україномовного населення України.

Ця перевірка проходила 4 і 5 січня 2021 року: "Передача "Епіцентр української політики" транслювалася 4 січня в прямому ефірі, а на наступний день — у повторі. Висловлювання В. Піховшека, які прозвучали під час передачі, враховували ксенофобські, дискримінаційні та ті, що принижують ознаки, оскільки частина українського суспільства за ознакою мови й підтримки демократичного розвитку України була названа "ворогами", які мають агресивні наміри щодо російськомовного населення України".

Нагадаємо, Reuters повідомляє, що "YouTube не відповів на запит про причини блокування на відеохостингу телеканалів Козака "NewsOne","112 Україна" і "Zik", однак, швидше за все,"цей крок був зроблений після декількох тижнів напруженості між Києвом і Москвою через конфлікт на сході України".

Нагадаємо, 2 лютого 2021 року президент України Володимир Зеленський ввів санкції на 5 років проти соратника Медведчука та його каналів. Мовлення телеканалів вже припинене. В СБУ заявили, що рішення РНБО про введення санкцій — це послідовний крок української влади в боротьбі з російською гібридною агресією. Пізніше канали заблокували і на YouTube.