Будівництво житла у квітні зросло на 40% після падіння в минулому році

будівництво, житло, статистика, фото
Фото: Vласть | Ілюстративне фото

Темпи зростання житлового будівництва перевищують у чотири рази середні в галузі.

У цілому за перші чотири місяці року в будівельній галузі зафіксовано падіння обсягів на 5,3% у річному вираженні. Однак, сегмент житлового будівництва зріс на 10,8% (у минулому році за перші чотири місяці спад становив 14,7%). Такі дані наводить Держстат.

індекси, будівельна продукція, графік

У квітні-2021 будівництво житла виросло вже на 40% (рік до року).

статистика, стоительство, обсяги

Індекс будівельної продукції (зростання обсягу виробництва в галузі) у квітні становить:

  • порівняно з березнем — 111,3%;
  • порівняно з квітнем-2020 року — 110,2%.

Обсяг виробленої будівельної продукції (виконаних будівельних робіт) у січні — квітні року становив 39,8 млрд гривень. Нове будівництво становило 42,7% від загального обсягу виробленої будівельної продукції, ремонт (капітальний і поточний) — 29,1%, реконструкція і технічне переоснащення — 28,2%.

Обсяг усього будівництва в Україні у 2020 році порівняно з 2019 роком зріс на 4,0%. При цьому будівництво житла скоротилося на 18,5%.

Нагадаємо, ціни на первинному ринку житла в Києві за підсумками квітня знизилися в середньому на 4% порівняно з березнем і на 10% — у річному вимірі. Такі дані наведені в дослідження порталу Address.ua.

Пік активності на вторинному ринку житла в Україні очікується з другої половини травня до кінця червня, при цьому до кінця липня буде реалізовано понад 90% відкладеного попиту. Про це повідомив президент Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України (АФНУ) Юрій Піта. При цьому 45-50% попиту припаде на заміську нерухомість, 40% — на одно- і двокімнатні міські квартири, до 10% — на квартири від 70 кв. м.