В Україні попередили замовне вбивство бізнесмена із Сербії, — Офіс генпрокурора

затримання, замовник, вбивство, поліція, фото
Фото: facebook.com/pgo.gov.ua

За вбивство чоловіка дружина обіцяла розрахуватися квартирою в Москві.

За даними слідства, у кінці 2020 року дружина громадянина Сербії і її брат захотіли заволодіти майном на суму близько 6 млн євро. Для цього вони вирішили його викрасти і вбити.

"Встановлено, що бізнесмен мав намір розлучитися з дружиною і позбавити її фінансів, тому вона разом з братом запланувала позбутися свого чоловіка — викрасти, змусити підписати необхідні документи і вбити", — повідомляє Офіс генерального прокурора.

Виконавцем був найнятий громадянин України, який тимчасово проживав у Сербії. Замовниця передала йому інформацію про свого чоловіка. Вона зазначила, що той кілька разів на рік приїжджає в Україну для контролю діяльності своїх підприємств.

"За ліквідацію чоловіка вона обіцяла квартиру в Москві вартістю $ 2 млн", — говориться в повідомленні.

Українські правоохоронці на початку червня провели спецоперацію — імітацію викрадення потерпілого в Києві з метою перевірки подальших злочинних намірів організаторів, які в той час перебували в Сербії.

Після приїзду одного з організаторів в Україну й оплати $ 10 тис. за виконання першої частини плану, він був затриманий.

Йому повідомлено про підозру за фактами закінченого замаху на незаконне позбавлення волі і викрадення людини і закінченого замаху на умисне вбивство, вчинене з корисливих мотивів, на замовлення в складі організованої групи. Обрано запобіжний захід — утримання під вартою без права внесення застави.

Готується запит про міжнародну правову допомогу в залученні до кримінальної відповідальності інших замовників.

Нагадаємо, у Київській області двоє хлопців напоїли невідомою речовиною 14-річну дівчину і намагалися її викрасти. Дівчинці вдалося самостійно зв'язатися з патрульними, проте виразно пояснити, де перебуває, вона не могла.

У Нацполіцію Одеської області надійшов дзвінок від 11-річної дівчинки, яка розповіла, що вона стала жертвою викрадення. У місті оголосили план "Перехоплення", проте пізніше з'ясувалося, що дівчинка була вдома, а історію вигадала, бо їй було нудно.

На початку квітня двох осіб затримали в Києві після викрадення 21-річного хлопця, у якого вимагали гроші. Агресивні кияни накинулися на жертву, яка нібито пошкодила їхній мопед.