Повертався порожнім. Прикордонники затримали Ан-2, що залетів в Україну з Румунії

літак, ан-2, порушник, бердичів, фото
Фото: dpsu.gov.ua

Правоохоронці засікли літак при перетині кордону і змогли прибути першими на місце посадки в Бердичеві.

Українські прикордонники затримали поблизу Бердичева (Житомирська обл.) літак Ан-2, який незаконно перетнув українсько-румунський кордон, повідомила пресслужба Держприкордонслужби (ДПС).

Перед цим прикордонники Чернівецького загону зафіксували факт незаконного перетину державного кордону літаком з Румунії.

Оперативники ДПС встановили місце ймовірного приземлення порушника — аеродром недалеко від міста Бердичів. Як саме вдалося встановити місце посадки, розташоване на відстані 250 км від місця порушення держкордону, у ДПС не повідомляють.

На місце, підготовлене для посадки літака, прибули співробітники оперативно-розшукового підрозділу Житомирського прикордонного загону. Причому, судячи з повідомлення ДПС, вони зʼявилися там раніше літака.

Коли літак приземлився, прикордонники виїхали для затримання. Помітивши їх наближення, літак знову почав рух і піднявся в повітря.

Прикордонники затримали на аеродромі чоловіка, який із землі координував дії екіпажу літака. Після чого Ан-2 знову здійснив посадку.

На борту літака було три людини, їх затримали. При огляді місця події виявлено радіостанції, ліхтарі та інші приналежності для організації зльоту і посадки.

рації портативні, фото
ЗПС, аеродром, бердичів, фото

За цим фактом у компетентні органи направлено повідомлення про виявлення правопорушення за ознаками ст. 334 КК "Порушення правил міжнародних польотів" і ст. 332-2 КК "Незаконне перетинання державного кордону України".

Зазначимо, що судячи з фото, розміщеного на сайті ДПС, затриманий літак має реєстраційний номер UR-VIN. Перші дві букви означають приналежність до України. У Реєстрі цивільних повітряних суден цей номер закріплено за літаком Ан-2, експлуатантом якого є "Проскурів-Авіа", а власником — Ситак А.П. (Бердичів).

літак-порушник, затримання, бердичів, фото

Додамо, що через деякий час фото з літаком заретушували, щоб номер не було видно.

Нагадаємо, прикордонники в Закарпатській області затримали поляка, який намагався втретє з початку 2021 року нелегально проникнути на територію України. Чоловік заявив, що хотів потрапити в країну для того, щоб "збирати полуницю".

Двох солдатів-строковиків ДПС відсторонили від служби після жорстокого поводження з дикими тваринами у Волинській області. Під час наряду зняли на камеру, як повалили спійманого звіра на землю і мучили за допомогою автомата.