На кордоні з Молдовою викрили 15 українців з підробленими ПЛР-тестами (фото)

Україна, Молдова, межа України і Молдови
Кордон України та Молдови

Громадяни України з підробленими документами хотіли в'їхати в Молдову на рейсовому автобусі. Мандрівників зобов'язали відбути двотижневу ізоляцію.

Прикордонна поліція Молдови на кордоні викрила 15 громадян України, які намагалися перетнути кордон з підробленими ПЛР-тестами, повідомляє пресслужба силового відомства.

Інцидент стався в понеділок, 20 липня.

На пункті пропуску Крива-Мамалига українці, які прибули на рейсовому автобусі, при спробі перетнути кордон показали прикордонникам Молдови негативні ПЛР-тести.

Достовірність документів здалася силовикам підозрілою і вони вирішили зателефонувати в лабораторію, у якій вони "робилися". Співробітники медичної установи запевнили, що зазначені громадяни не робили в них ПЛР-тести на COVID-19. Крім цього, колір документа з "негативними" результатами тесту відрізнявся від оригінального.

Співробітники прикордонної поліції Молдови дозволили громадянам України вʼїхати на територію країни, але зобовʼязали їх відбути двотижневу ізоляцію.

Молдова, межа Молдови, в'їзд до Молдови, молдавські прикордонники
Прикордонники Молдови

Раніше Фокус повідомляв про обшуки в "Укрзалізниці" через можливі маніпуляції з ПЛР-тестами. Співробітники САП і НАБУ підозрюють, що топ-менеджмент компанії заволодів бюджетними грошима в розмірі близько 60 млн грн на надання допомоги ковідним хворим. В "Укрзалізниці" повідомили, що обшуки проводяться через підозру посадових облич у закупівлі ПЛР-тестів за завищеними цінами в період з вересня по грудень 2020 року.

Також Фокус розповідав, що МОЗ хоче відправляти на обсервацію всіх невакцинованих, котрі вʼїжджають в Україну. Як зазначив глава МОЗ Віктор Ляшко, по приїзду в Україну хочуть ввести обовʼязкову двотижневу самоізоляцію. Цей термін може бути зменшений у разі отримання негативного ПЛР-тесту.