Знімальна група була на обіді: знищена в Києві інсталяція виявилася декорацією (відео)

організатори про радянських предметах на алеї Героїв небесної сотні
Фото: apnews.com.ua | Інсталяція в Києві

За словами однієї з учасниць зйомок Карини Салюк, знищені націоналістами декорації повинні були використовувати для зйомок документального фільму про Україну.

Одна з учасниць зйомок фільму "Реконструкція" на своїй сторінці в Instagram розповіла подробиці знищення радянської інсталяції на Алеї Героїв Небесної сотні.

За словами Карини Салюк, вони встановили інсталяції з метою зняти документальний фільм про Україну "Реконструкція". Декорації перебували на своїх місцях у столиці. Потім організатори пішли на обід, повернувшись, вони побачили, що на місце приїхав Віталій Кличко, а потім і "затяті націоналісти", які стали руйнувати всі декорації.

Через події зйомки фільму відклали, можливо, їх перенесуть узагалі. Спочатку замислювалося, що основні зйомки будуть 24 серпня, але через реакцію людей такого не буде.

"Це були просто наші декорації. Ми всі були на обіді і, власне, якісь небайдужі люди вирішили, що, ой, цьому тут не місце, потрібно зруйнувати. Тому це не нудьга за совком, це просто зйомки фільму, але, власне, тому поліція і не підтримувала цю акцію протесту", — стверджує Салюк.

Вона також додала, що їй почали масово писати на сторінці і в Direct з образами. На момент написання новини сторінка дівчини була закритою.

За словами речника Зеленського інсталяція мала б показати історію України до Дня Незалежності.

"Це декорації для телетрансляції до Дня Незалежності. Там є козацька епоха, царська, Друга світова війна. Ви ж розумієте, що Кличко прибув туди дуже швидко і скористався ситуацією в особистих цілях", – заявив речник.

Нагадаємо, радянські інсталяції на Алеї Героїв Небесної сотні викликали хвилю обурення в соцмережах. Багато хто не міг зрозуміти, навіщо подібні декорації встановлювати біля портретів загиблих під час Майдану. Пізніше на місці декорацій з'явився "Національний корпус", який зніс радянську інсталяцію.