Екссуддя Чаус завів новий канал у Telegram і сказав, що старий вели "проти його волі"

Микола Чаус, екссуддя, дніпровський суд києва
Фото: Обозреватель | Микола Чаус

Зараз на новому каналі вже більше сотні підписників, із якими колишній суддя має намір вести діалоги.

Колишній суддя Дніпровського районного суду Києва Микола Чаус завів Telegram-канал під назвою "Mykola ChausUA". Про це в середу, 22 вересня, заявив його адвокат Ростислав Кравець.

"Микола Олексійович Чаус створив свій офіційний телеграм-канал, на якому всіх знайомитиме з тим, що відбувається, і спростовуватиме неправдиву інформацію", — йдеться в публікації Кравця на каналі в тому ж месенджері.

Після переходу по посиланню, яке залишив юрист, користувачі потрапляють на канал, де вже є кілька записів і більше сотні підписників. У першому записі екссуддя запевнив, що не має ніякого стосунку до каналу "ChausUA Микола Чаус", який був створений у травні. За його словами, "все, що відбувалося на тому каналі, відбувалося проти його волі".

Чаус, телеграм, скріншот
Фото: Скриншот

У наступній публікації чоловік попросив тих, хто коментує його записи, не використовувати нецензурну лексику. Остання публікація, яка розміщена після 23:00, містить текст "2021 рік". Колишній суддя не пояснив, що він хотів цим сказати.

Адвокат Ростислав Кравець розповів виданню "Страна" про причини створення Чаусом нового Telegram-каналу. За словами юриста, колишній суддя подзвонив йому в обід і попросив пояснити, як створювати канали в цьому месенджері. Той пояснив, як це робиться, і порадив увімкнути коментарі, щоб була можливість спілкуватися з підписниками.

Нагадаємо, що саме в Telegram-каналі "ChausUA Микола Чаус" у травні було розміщено відеозвернення екссудді, в якому той заявив, що його не викрадали, а сам він перебуває в безпеці.

Національне антикорупційне бюро оголосило Чаусу підозра в отриманні хабара в розмірі 150 тисяч доларів за винесення судового рішення на користь підсудної ще у 2016 році. У городі екссудді детективи виявили трилітрову банку з грошима.

Затримати тоді Чауса правоохоронці не могли через суддівську недоторканність. Коли ж її зняли, колишній суддя вже покинув територію України. Саме в межах цього виробництва й відбулося засідання з обрання запобіжного заходу 4 серпня 2021 року. Тоді ВАКС відправив Чауса під цілодобовий домашній арешт.

Детальніше про цю історію, про викрадення Чауса в Кишиневі, і чим це все може обернутися в майбутньому Фокус розповідав в окремому матеріалі.