6 млн грн на місяць: СБУ викрила у Вінниці схему шахрайства з банківськими картами

сбу, колл-центр, вінниця, фото
Фото: ssu.gov.ua

Якщо людина відмовлялася повідомити персональні дані, їй пропонували перевести гроші на "резервний" рахунок.

Related video

Оперативники Служби безпеки України (СБУ) виявили у Вінниці масштабну схему обману українців. Вона проіснувала понад 4 місяці, її щомісячний оборот становив понад 6 млн грн, повідомила пресслужба.

За даними слідства, житель Вінниці орендував у центрі міста офісне приміщення і організував у ньому колцентр. Для нелегальної роботи в ньому він привернув 25 безробітних місцевих жителів.

"Оператори" телефонували громадянам, представлялися працівниками служби безпеки банків або правоохоронних органів і виманювали в них персональні дані. Недовірливим пропонували самостійно перевести кошти на "резервний" рахунок. Після цього гроші виводили через афілійовані компанії та переводили в готівку.

У ході обшуку в приміщенні колцентру правоохоронці виявили:

  • близько 100 одиниць комп'ютерної техніки та телекомунікаційного обладнання;
  • записи з даними банківських карток і документацію з доказами протиправної діяльності.

Кримінальне провадження відкрито за ч. 4 ст. 190 (шахрайство в особливо великих розмірах або організованою групою) Кримінального кодексу. Санкції цієї статті — від 5 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

сбу, обшук, колл-центр Fullscreen
сбу, обшук, вінниця, фото Fullscreen

Нагадаємо, у вересні кібердепартамент СБУ повідомив про викриття у Львові мережі нелегальних колцентрів, які використовувалися для шахрайства та привласнення грошей іноземних громадян.

У квітні співробітники СБУ заблокували масштабну схему з крадіжки коштів через онлайн-банкінг. Шахраї представлялися співробітниками банків або мобільних операторів, повідомляли про вигадані проблеми і виманювали в "клієнтів" дані про їхні банківські рахунки. Отримавши доступ до сервісів онлайн-банкінгу, вони привласнювали собі гроші жертв.