Зеленський ветував закон про легалізацію криптовалюти

Володимир Зеленський, президент України, вето, законопроект, криптовалюта
Фото: скріншот | Президент України Володимир Зеленський

Проект закону повернуть у Раду з пропозиціями президента. Він виступає за те, щоб не створювати новий орган для регулювання ринку віртуальних активів, а використовувати вже наявні.

Related video

Президент України Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради проект закону "Про віртуальні активи" зі своїми пропозиціями. Про це повідомляє сайт парламенту.

У той же час агентство "Інтерфакс-Україна" з посиланням на пресслужбу глави держави пише, що це рішення пояснюють тим, що, відповідно до закону, регулювання ринку віртуальних активів здійснюють різні державні органи, в залежності від виду активів. Відбувається це в тому числі шляхом створення нового органу центральної виконавчої влади.

"У той же час світовий досвід передбачає, що регулювання діяльності з організації торгівлі, обміну та зберігання віртуальних активів, призначених для інвестування, здійснюється саме регуляторами фінансових ринків для захисту інвесторів, недопущення шахрайства та запобігання створенню фінансових пірамід із використанням віртуальних активів", — йдеться в повідомленні на сайті глави держави.

У пресслужбі президента зазначили, що положення прийнятого депутатами 8 вересня закону йдуть врозріз із вимогою Конституції та не забезпечують прозорих умов для учасників ринку віртуальних активів. Крім цього, створення нового органу потребує великих витрат, а джерела покриття цих витрат не визначені. Тому президент вважає, що регулювати цей ринок повинні регулятори, які вже існують у нашій країні, а саме Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку і Національний банк України.

Також Фокус розповідав про викриття фальшивої біржі з продажу криптовалюти. За даними співробітників кіберполіції, шахраї обіцяли клієнтам фінансової піраміди прибуток по 7% після інвестування в криптовалюту. Зловмисники за допомогою фінансової піраміди заробили 250 млн гривень.

Також Фокус повідомляв, що кіберполіція викрила банду хакерів, які вкрали у бізнесменів 5 млн гривень. Зломщики відправляли бухгалтерам підприємств заражені вірусом електронні листи, щоб отримати доступ до комп'ютерів, а прибуток від незаконної діяльності складав до 5 млн грн.