Напад на журналістів "Схем": прокуратура збирається вручити підозри

напад на журналістів, журналісти після нападу Мецгера
Журналісти програми "Схеми"

За даними силовиків, підозру повинні будуть вручити двом особам, яких підозрюють у порушенні кількох статей КК України.

Related video

Двом особам, причетним до нападу на журналістів "Схем" у кабінеті голови Укрексімбанку Євгена Мецгера збираються вручити підозри. Про це повідомила прессекретарка прокуратури Києва Надія Максимець, передає "Еспресо".

"Наразі планується вручення двох підозр двом особам. Я повідомлю про вже здійснені процесуальні рішення, як тільки це станеться", — заявила представниця прокуратури.

Зазначається, що 6 жовтня в ЄРДР додали додаткову кваліфікацію через протиправні дії, пов'язані з використанням службового становища.

Наразі кримінальне провадження розслідується за частиною 1, 3 статті 171 Кримінального кодексу України.

Частина 1 статті 171 КК передбачає, зокрема, відповідальність за незаконне вилучення зафіксованих працівниками ЗМІ даних, на що скаржилася знімальна група "Схем".

У частині 3 ст. 171 КК йдеться про перешкоджання професійній діяльності журналістів з використанням свого службового становища.

Нагадаємо, на знімальну групу програми "Схеми" напали під час запису інтерв'ю в кабінеті голови правління "Укрексімбанку" Євгенія Мецгера. Чиновник доручив підлеглим вилучити записи камер після незручного запитання журналіста, у результаті чого до оператора застосували фізичне насильство.

Після нападу на журналістів Мецгер подав у відставку з посади голови правління державного банку.