Нові правила міжрегіональних перевезень: МОЗ роз'яснив, кого не торкнуться обмеження

Карантин, перевезення, коронавірус
Фото: УНІАН | маршрутка

Згідно з рішенням Кабінету міністрів, додаткові обмеження вступлять у силу вже наступного тижня. Відповідальність за їх дотримання нестимуть перевізники.

Related video

Нові карантинні правила міжрегіональних пасажирських перевезень, які стануть чинними 21 жовтня, не поширюватимуться на пасажирів до 18 років, оскільки в них поки немає можливості оформити сертифікат вакцинації й отримати щеплення від COVID-19. Про це з посиланням на заяву міністра охорони здоров'я України Віктора Ляшка у вівторок, 12 жовтня, повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

За його словами, неповнолітні зможуть пересуватися між регіонами без негативних тестів на коронавірус, сертифікатів або міжнародно-правових актів, що підтверджують проходження вакцинації від коронавірусної хвороби.

"Для дітей старше 12 років залишається обов'язкове правило використовувати захисні маски під час перебування в громадських місцях, зокрема транспорті", — пояснив міністр.

У той же час нові правила торкнуться повнолітніх громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які є водіями або членами екіпажу авіа- та залізничного транспорту

Нагадаємо, в понеділок, 11 жовтня, Кабінет міністрів прийняв рішення заборонити з 21 жовтня міжрегіональні перевезення без:

  • документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози вакцини для "жовтих" регіонів;
  • міжнародного, внутрішнього сертифікату або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією або двома дозами вакцини, дозволеними ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом ПЛР або видужання особи від зазначеної хвороби, дію якого підтверджено за допомогою Єдиного державного вебпортал електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка або порталу "Дія";
  • негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавируса SARS-CoV-2, який діє 72 години.

Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний і залізничний транспорт міжобласного сполучення. Відповідальність за наявність таких документів у водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів автомобільного транспорту несе компанія-перевізник.

Раніше Фокус також повідомляв, що поліцейські можуть перевіряти дійсність і справжність сертифікатів вакцинації за допомогою спеціальної програми, розробленої у співпраці з міністерством цифрової трансформації України.