У МОЗ спростували чутки про безпліддя та вплив на ДНК людини після вакцинації

Ігор Кузін

Медичні дослідження, як сказав головний санітарний лікар Ігор Кузін, доводять ефективність вакцинації. Він закликав не довіряти фейкам і тим, хто їх розповсюджує.

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін заявив про те, що вакцини від COVID-19 не змінюють ДНК людини та не викликають безпліддя. Усю інформацію, яка говорить про те, що вакцинація призводить до безпліддя, лікар назвав фейковою. Про це він повідомив на ток-шоу телеканалу "Україна 24".

"Вакцини є ефективними, і про це є доказова медицина, про це є дослідження. Тому не довіряйте фейку, чи якимось групам, які прочитали про якісь віртуальні речі, що вакцина викликає або безпліддя, або впливає на вашу ДНК", — сказав Кузін.

При цьому, за словами медика, зараз 8 із 10 померлих — це люди похилого віку. Він закликав кожного захистити своїх рідних і близьких, та спонукати їх до вакцинації проти коронавірусу.

Також Кузін наголосив, що підроблений сертифікат не рятує життя. Тому якщо навіть людина має підроблений сертифікат, їй необхідно зробити щеплення, щоб отримати захист.

"Якщо у вас є підроблений сертифікат і ви скористалися ним, зверніться до пункту щеплення та отримаєте справжню вакцину та повний курс щеплень. Треба буде розповісти, що ви його купили. Відповідно, викличуть поліцію, зберуть докази. Але людина отримає захист. А це найцінніше", — підкреслив медик.

У висновку Кузін зазначив, що незважаючи на вакцинацію, не варто забувати про елементарні протиепідемічні норми, такі як дотримання соціальної дистанції та використання масок.

Раніше повідомлялося, що у 2022 році Міністерство охорони здоров'я України планує організувати для населення повторний курс вакцинації від коронавірусу. Ігор Кузін повідомив, що громадяни України будуть змушені прищеплюватись від COVID-19 щорічно.

Ігор Кузін також повідомив, що фармацевтична компанія Індар впроваджує власну дослідницьку програму локалізації мРНК-вакцини в Україні. Лікар не заперечує можливості того, що в найближчі кілька років з'явиться вітчизняна вакцина від COVID-19.