Лікарні на межі колапсу: нардеп назвав причину дефіциту кисню для COVID-хворих

"Слуга народу" назвав причину дефіциту кисню для пацієнтів із COVID-19
Фото: УНІАН | Дефіцит кисню в лікарнях

Силовики повинні розслідувати ситуацію з підприємствами, які виробляли кисень для медичних потреб, які закрилися для технічного обслуговуванням під час нового спалаху інфекції.

Related video

Українські медустанови опинилися на межі колапсу через нестачу кисню для пацієнтів із COVID-19. Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив нардеп від фракції "Слуга народу" Денис Маслов.

Як відомо, на території України є два підприємства, які виробляли кисень для медичних потреб, проте заводи закрилися на планове технічне обслуговування.

Денис Маслов підкреслив, що ситуація із закриттям підприємств під час нового спалаху COVID-19 має бути ретельно розслідувана.

"Я сам із Дніпра, і ці два підприємства перебувають у Дніпрі. Я знаю, що одне з цих підприємств, я свідомо його не називаю, воно всі запаси, які були, підготувало та надало для того, щоб була можливість поставити. Також держава домовилася про постачання кисню з Польщі та Румунії", — продовжив нардеп від "Слуги народу" в ефірі телеканалу.

Парламентарій також виступив за дослідження ситуації з дефіцитом кисню для заражених COVID-19 пацієнтів на Одещині та Миколаївщині, яка виникла минулого тижня. Денис Маслов не виключив, що брак палива міг бути викликаний логістичними недоробками, оскільки постачання кисню мали забезпечувати й місцеві адміністрації.

"Можливо, там були логістичні недоробки, такі серйозні недоробки, і це мали б забезпечувати місцеві державні адміністрації, у тому числі. Саме транспортування кисню в потрібний час та в потрібних кількостях", — підсумував Денис Маслов.

Раніше Фокус повідомляв, що в Чернігівській області лікарні скаржилися на нестачу кисню для пацієнтів із COVID-19. Дефіцит палива був спричинений припиненням постачання в необхідних обсягах із боку українських підприємств.

На дефіцит кисню в лікарнях реагував голова МОЗ Віктор Ляшко. За словами міністра охорони здоров'я,Україна почала закуповувати кисень у Польщі, і паливо привезти з іншої країни виявилося швидше, ніж із деяких регіонів України.

Володимир Зеленський наприкінці жовтня запевняв, що українські лікарні забезпечені киснем. Глава держави вимагав від керівників ОДА звітувати про ситуацію з киснем в українських регіонах і повідомити, яких обсягів кисню не вистачає для пацієнтів із COVID-19.

А 27 жовтня в ефірі "Україна 24" голова комітету з питань охорони здоров'я Михайло Радуцький заявляв, що дефіцит кисню в українських лікарнях може бути диверсією.