До кінця року кількість померлих від коронавірусу в Україні може досягти 92 тисяч, — КШЕ

Коронавірус, смертність, летальні випадки, КШЕ
Фото: РБК-Украина | Число летальних випадків COVID-19 зростатиме в найближчі тижні

Смертність від коронавірусу продовжить зростати протягом найближчих двох тижнів, експерти закликають збільшити темпи вакцинації.

Найближчими тижнями смертність від коронавірусу в Україні зростатиме. У той же час очікується зниження рівня госпіталізацій пацієнтів із COVID-19. Чотирьом українським регіонам загрожує потрапляння до "червоної" зони карантину. Про це на брифінгу повідомив керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки (КШЕ) Юрій Ганиченко.

"Смертність в Україні ще продовжуватиме повільно зростати в найближчі 1-2 тижні, але не дійде до пікових значень Румунії у 32 особи на 100 тисяч населення за останні 14 днів", — сказав експерт.

За прогнозом аналітиків, до кінця року від коронавірусної хвороби може померти до 92 тисяч українців. Водночас КШЕ наголошує на стабілізації захворюваності вже протягом двох тижнів.

Коронавірус, смертність, Україна, прогноз
Прогноз смертності від коронавірусу

"Уже наступного тижня ми побачимо незначне зменшення кількості пацієнтів у "ковідних" лікарнях і зможемо говорити про початок тренду на стабілізацію в країні", — додав Ганиченко.

Експерти також спостерігають покращення ситуації з коронавірусом у низці регіонів "червоної" зони — Херсонській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Одеській областях. Так, на Херсонщині після запровадження максимального рівня карантинних обмежень стався тижневий спад госпіталізацій на 10%.

Водночас до "червоної" зони невдовзі можуть потрапити Вінницька, Закарпатська та Харківська області. Наприклад, у Закарпатській області зайнятість лікарняних ліжок із киснем досягла 69%, незважаючи на те, що загальний рівень госпіталізацій відносно низький. Щодо Харківської, то там стабілізується рівень госпіталізацій, проте зайнятість ліжок зберігається на рівні 65%.

Щодо вакцинації від коронавірусу, то медична система в середньому витримує рівень 250 тисяч щеплень на добу. В останні два тижні темпи вакцинації в Україні перевищили максимальні європейські та середньосвітові. За даними аналітиків, зараз у країні є можливість робити не менше 362 тисяч щеплень на добу.

Коронавірус, вакцинація, Україна, графік, статистика
Графік темпів вакцинації від коронавірусу в Україні

Прискорювати темпи вакцинації в Україні потрібно, оскільки в Європі вже зараз спостерігаються повторні спалахи коронавірусу. При зростанні кількості щеплень поточна хвиля коронавірусу країна може перейти до спаду, зазначив Ганиченко.

Нагадаємо, за минулу добу в Україні виявили 23 283 нові випадки COVID-19, померли 816 людей.

Наразі в "червоній" зоні карантину перебувають 17 регіонів, у понеділок найвищий рівень обмежень було запроваджено у Волинській області.