Апокаліпсис в окремій квартирі. Як пережити віялові відключення цієї зими

Віялові відключення електрики в Україні в 21 столітті? Цієї зими — ситуація, більш ніж ймовірна. Що це таке, як до них підготуватися і як їх пережити з мінімальними втратами.

Віялові відключення електроенергії
Віялові відключення електрики в Україні? Цієї зими — ситуація, більш ніж ймовірна.

Не хочу нікого лякати, але інфантильна самозаспокоєність суспільства спантеличує. Пам'ятається, у військовому 2014 році люди готувалися: утеплювали будинки та квартири, закуповувалися товарами першої необхідності.

Розкажу, що таке віялове відключення у 21 столітті. І ця ситуація більш ніж ймовірна.

Віялове відключення — це коли теоретично за оголошеним графіком, а в реалі — у найбільш невідповідний момент — і в цілих областях, містах і районах на 2-6 годин відключають електрику. Усю електрику.

Зрозуміло, що якщо в квартирах немає світла, то на якийсь час можна обійтися акумуляторними світильниками або свічками, зрештою. Але не працюють телевізори, аудіосистеми, ігрові приставки, мікрохвильові печі, холодильники. Продукти з морозильних камерах доводиться виносити на балкон, якщо на вулиці холодно. Або в авоськах із кватирок — був такий лайфхак у дев'яності.

Але це нісенітниця. Найстрашніше, що не працюють мобільний зв'язок та інтернет (мобільний, зокрема)! Тому що стільникові станції потребують електроживлення. І серверні також.

Важливо
Віялові відключення, дефіцит вугілля та дорогий газ. Чи переживе Україна майбутню зиму?
Віялові відключення, дефіцит вугілля та дорогий газ. Чи переживе Україна майбутню зиму?

Неможливо не тільки початитися у ФБ, інсті або тік-току. Неможливо викликати таксі. Не можна придбати квиток на літак або залізничний. Якщо віялове відключення не торкається промислових підприємств, то метро, тролейбуси та трамваї їздитимуть, а якщо торкається, то й електротранспорт зупиниться.

Неможливо викликати швидку, хоч нині не факт, що вона і без віялового відключення приїде вчасно. Неможливо, якщо що, попросити допомоги у родичів чи друзів, бо більшість у нас стаціонарних телефонів давно відключені. Неможливо провести якусь оплату через мобільний телефон або комп'ютер.

Багато хто з нас, коли холодно у квартирах, користуються електроопалювачами або кондиціонерами, ввімкненими на обігрів. Ось це під час віялових відключень теж не вийде.

Може скластися враження, що забезпечених людей, які живуть у будинках з автономним електроживленням та опаленням, омине це лихо. Ну, хіба що тих, хто повністю перейшов на зелену енергетику, але таких в Україні практично немає. Інші опиняться в спільному дірявому човні, що черпає воду бортами. Бо, нагадаю: віялові відключення і загрожують нам усім тому, що не вистачає енергоносіїв.

І їх не вистачатиме як бідним, які живуть за рахунок централізованого електропостачання, так і багатим, бо газ, він у трубі або є, або немає. Для всіх. Якщо хтось раптом щойно вигадав вихід, то інформую: систему постачання багатеньких зрідженим газом миттєво не налагодити. Або лівим вугіллям із копанок.

Важливо
Повільна смерть. Чим загрожує Україні та її економіці відмова від вугілля на догоду "зеленому порядку"
Повільна смерть. Чим загрожує Україні та її економіці відмова від вугілля на догоду "зеленому порядку"

Зрозуміло, що віялові відключення — це ймовірний вимушений захід, який допомагає потягнути час та уникнути повного краху в умовах дефіциту енергії. Зрозуміло, що українці, які звикли виживати в нелюдських умовах, пристосуються і до віялових відключень. Пристосувалися ж у 1995-1997 роках, хоча тоді інтегрованість у віртуальний простір була незрівнянно меншою.

Але варто відключенням по країні тривати кілька тижнів, як прозріють навіть найстійкіші адепти Володимира Зеленського, які зараз уперто твердять: "Він молодець, старається, але йому заважають".

І тоді й подивимося на рейтинги. Хоча краще б такого катарсису вдалося уникнути.

Першоджерело.