У Харкові знесуть "український Стоунхендж" вартістю 1,5 млн грн (фото)

український стоунхендж, стоунхендж, пам'ятка архітектури, скіфська культура, харківський стоунхендж
Фото: CITY.KHARKOV.UA | "Стоунхендж" складається з бетонних блоків заввишки до 2,4 метрів

Мер міста Ігор Терехов заявив, що об'єкт "Скіфська спадщина" за такі гроші місту не потрібен. А чиновника, який підписав дозвільні документи, вже звільнили.

Related video

У Харкові знесуть культурний об'єкт "Скіфська спадщина", відомий під назвою "харківський стоунхендж". Про це повідомили у Харківській міськраді з посиланням на мера міста Ігоря Терехова.

За його словами, людину, яка підписала документи про встановлення об'єкта, звільнили з посади.

"Гроші, виділені на проєкт, не освоєні. Я заборонив повністю платити рахунки. Я і моя команда проєкту не бачили. Такий стоунхендж нам не потрібен", — наголосив міський голова.

Місце облаштують тоді, коли зрозуміють, що там можна зробити, щоб "справді подобалося людям", повідомили в міськраді.

український стоунхендж, стоунхендж, пам'ятка архітектури, скіфська культура, харківський стоунхендж Fullscreen
Виділені на "стоунхендж" гроші не освоїли

"Якщо буде нове бачення, що потрібно зробити, щоб було якісно та красиво, ми розглянемо проєкт ще раз. У разі потреби виділимо на нього кошти", — пояснив Терехов у коментарі "Супільному".

Що це за проєкт?

Проєкт "Скіфська спадщина" в Харкові переміг у Бюджеті участі на 2021 рік, його вартість — 1 482 680 гривень. Об'єкт було зведено на пустирі за житловими будинками на вулиці Бібліка в Індустріальному районі. Його автор — Євген Кулик.

Комплекс складається з бетонних блоків заввишки до 2,4 метрів, камінню надали ефект старовини. На блоки нанесли рунічні символи та зображення скіфської культури, а в центрі встановили копії скіфських кам'яних баб.

Кулик зазначив "Супільному", що реакція людей на "Скіфську спадщину" його не образила.

український стоунхендж, стоунхендж, пам'ятка архітектури, скіфська культура, харківський стоунхендж Fullscreen
Стоунхендж коштує майже 1,5 мільйони гривень

"Робота ще не завершена, вона має набути того вигляду, який був у проєкті. Усе це — ручна робота, вартість вираховується згідно з будівельними нормами та правилами. Проєкт я подавав двічі. Перший раз — у 2019 році, другий — у 2020-му. Він був у лідерах голосування", — сказав Кулик.

З його слів, проєкт реалізувала фірма-підрядник, назви якої не пам'ятає. Тендер на будівництво "стоунхенджа" провели 17 грудня.

український стоунхендж, стоунхендж, пам'ятник архітектури, скіфська культура, харківський стоунхендж Fullscreen
"Скіфську спадщину" не встигли прикрасити, бо до Харкова прийшли морози
Фото: Facebook

"На всіх етапах люди дивилися проєкт, зауважень не було. Служби міської ради все контролювали", — повідомив автор проєкту.

"Скіфську спадщину" мали прикрасити жовто-золотистим кольором, але не встигли через морози, пояснив Кулик.

"Тут усюди має бути мох, повинні посадити дикий виноград. Влітку навколо буде трава. Усе виглядатиме інакше", — підсумував він.

Нагадаємо, що раніше міськрада Харкова вирішила не виділяти бюджетні гроші на проєкт "Скіфська спадщина". Спочатку передбачалося, що об'єкт сучасного мистецтва залучатиме щороку майже півмільйона відвідувачів.

Автор проєкту "стоунхендж" у Харкові також говорив, що це буде місцем відпочинку й енергетичного заряду.