"Не хочу стати заручником Кремля": український журналіст Цимбалюк залишив Росію

Роман Цимбалюк, Цимбалюк виїхав із Росії
Фото: 24 Канал | Роман Цимбалюк

Таке рішення журналіст ухвалив, боячись за власну безпеку. Напередодні прокуратура РФ зацікавилася роликами Цимбалюка на YouTube, у яких силовики виявили ознаки "розпалювання ненависті або ворожнечі до росіян".

Related video

Роман Цимбалюк заявив, що виїхав із Росії через те, що боїться за власну безпеку. Про те, що журналіст виїхав з Росії, стало відомо з інтерв'ю українському виданню « hromadske».

"Поки що російська хунта каже, що відкликали виклик на допит, але це не означає, що його не буде знову", — сказав він.

Також Цимбалюк повідомив, що невідомо, чи заведено справу взагалі, але він та його адвокат серйозно ставляться до таких викликів до прокуратури та публікацій у росЗМІ, оскільки є загроза того, що його розшукуватимуть через Інтрепол.

"Зараз у мене мало інформації. На допит прийшов мій адвокат, а прокурори не з'явилися на зустріч. Моєму адвокату сказали в прокуратурі, що виклик на допит відкликали. Я не хочу повертатися до Росії, тому що не хочу стати заручником Кремля і чекати поки що мене обміняють", — розповів журналіст.

У чому звинувачують Цимбалюка?

Нагадуємо, що українського журналіста викликали на допит у Москві ще на початку грудня. Приводом для перевірки стали відеоролики в Youtube, у яких правоохоронці РФ виявили ознаки "розпалювання ненависті або ворожнечі до росіян".

За словами адвоката Цимбалюка Миколи Полозова, на журналіста збираються порушити справу за статтею "екстремізм". У російських ЗМІ повідомлялося, що проти Цимбалюка буде відкрито справу за статтею 20.3.1 КоАП РФ (розпалювання міжнаціональної ворожнечі). Ця стаття передбачає від 2 до 5 років позбавлення волі.

Також Цимбалюк в інтерв'ю висловив свою думку щодо прес-конференції Володимира Путіна і щодо можливості повномасштабної війни Росії та України.

У 2017 році Цимбалюка вже затримували правоохоронці у Росії після запису інтерв'ю з аспірантом МДУ, який вивісив прапор України. За кілька годин їх відпустили.