На Закарпатті дали умовний термін наркоторговцю, який спорудив підземну нарколабораторію (фото)

марихуана, наркодилер, суд
Нарколабораторія

Згідно з рішенням суду, 48-річного мешканця села Ботар Жолта Кевера засуджено до 4 років позбавлення волі, з яких 2 роки — випробувальний термін.

Related video

Наприкінці вересня минулого року правоохоронці виявили велику партію елітної коноплі. 48-річний житель із села Ботар Жолта Кевер спорудив підземну лабораторію, щоб вирощувати марихуану, повідомляє Закарпаття онлайн.

Але як стало відомо журналістам пізніше, лабораторію було профінансовано угорським благодійним фондом, а кошти для розвитку власного бізнесу до угорського фонду ще в 2018 році спрямувала мати Жолта Кевера — Сільвія Турдо. Обладнання для лабораторії ферму Жолта Кевера також придбано коштом угорського благодійного фонду Егана Еде, який фінансується урядом Угорщини.

Інформація про ділянку Fullscreen
Ділянка

Під теплицями фермер обладнав потужну лабораторію, де вирощував коноплі. Також там була система крапельного поливу, кондиціонери, LED-лампи зі стабілізаторами напруги та спеціальні світильники для вирощування рослин. Лабораторію поліцейські знайшли випадково. Під час затримання наркоторговця поліція вилучила понад 620 кущів елітної коноплі. За інформацією "садівника", вирощував він марихуану для брата, який хворий на рак. Вартість вилучених наркотиків оцінили в 5 млн грн.

Стало відомо, що загрожує наркоторговцю із Закарпаття Fullscreen
Нарколабораторія

Сам Жолт Кевер у суді повністю визнав свою провину.

Зрештою 48-річного наркодилера визнали винним за ч. 2 ст. 310 ККУ (незаконний посів і незаконне вирощування конопель, у кількості 50 і більше рослин) та за ч. 1 ст. 317 ККУ (утримання місць для незаконного виготовлення наркотичних засобів) і присудив йому 4 роки. Покарання має на увазі випробувальний термін на 2 роки.

Раніше ми повідомляли, що Мальта першою в Європі легалізувала немедичну марихуану.

На Сумщині поліція виявила плантацію конопель на суму майже три мільйони гривень за вартістю "чорного ринку".