"Пушкін утік від сорому": у Миколаєві комунальники демонтували пам'ятник поетові (фото)

постамент, постамент пушкін миколаїв, пам'ятник пушкіну миколаїв, пам'ятник пушкіну, знесли пам'ятник пушкіну, декомунізація пам'ятник, дерусифікація пам'ятник
Фото: Данило Слиж | Постамент після "зникнення" Пушкіна

За словами мера Миколаєва, пам’ятник демонтували комунальні служби. Його подальшу долю визначать після війни. Мешканці в соцмережах вимагають "повернути Сашка".

Related video

Сьогодні в сквері Олександра Пушкіна в центрі Миколаєва зник пам'ятник поетові. Про це повідомив місцевий житель Юрій Мінін у Facebook.

"Не знав, що пам'ятник Пушкіну біля Інгульського мосту може ходити", — пожартував він, опублікувавши фотографію порожнього гранітного постаменту без скульптурного зображення.

постамент, постамент пушкін миколаїв, пам'ятник пушкіну миколаїв, пам'ятник пушкіну, знесли пам'ятник пушкіну, декомунізація пам'ятник, дерусифікація пам'ятник Fullscreen
Постамент пам'ятника Пушкіну після демонтажу скульптури
Фото: Юрий Минин

За інформацією видання "Факти", демонтаж провели близько 4 години ранку. Бронзову скульптуру прибрали за допомогою автокрану та відвезли в невідомому напрямку.

Трохи згодом мер міста Олександр Сенкевич написав, що демонтаж проводився комунальними службами, а подальшу долю пам'ятника визначать після закінчення війни в Україні.

"Друзі, спокійно, пам'ятник Пушкіну прибрали комунальні служби. Не потрібні нам зараз жодні знесення чи вандалізм. Гарячих голів у нас вистачає, але наше головне завдання сьогодні — перемогти! Давайте на цьому зосередимо всі сили. Після війни розберемося, що з ним робити!" — прокоментував демонтаж пам'ятника міський голова.

Реакція соцмереж на знесення пам'ятника Пушкіну в Миколаєві: "Поверніть поета"

Тим часом жителі Миколаєва вже ведуть активну дискусію у Facebook, обговорюючи зникнення пам'ятника. Чимало користувачів активно висловлюються за те, щоб повернути поета на місце.

"Пушкін не оспівував царський режим, а в Одесі написав багато хороших віршів. Навряд чи ці звірячі буряти, дагестанці, та й російські негідники з глибинки взагалі щось про нього знають чи читали", — написала Ніна Войтова.

Із нею погоджується і Юрій Гуменюк: "Пушкіна треба повернути, це історія нашого міста".

Деякі користувачі цікавляться, чи можна помістити пам'ятник у місцевий краєзнавчий музей.

Водночас частина городян у коментарях підтримала знесення пам'ятника, наголошуючи, що Україні необхідно дистанціюватися від російської культури.

"Пушкін втік від сорому за своїх російських нащадків", — наголосив користувач Максим Коваль.

постамент, постамент пушкін миколаїв, пам'ятник пушкіну миколаїв, пам'ятник пушкіну, знесли пам'ятник пушкіну, декомунізація пам'ятник, дерусифікація пам'ятник Fullscreen
Пам'ятник Пушкіну в Миколаєві
Фото: Вiкiпедiя

Пам'ятник Олександру Пушкіну створили миколаївський скульптор Юрій Макушин і архітекторка Ольга Попова. Його встановили в 1988 році.

Раніше, 19 травня, у Харкові знесли пам'ятник князю Олександру Невському: до монумента прив'язали трос і зірвали монумент із постаменту. За словами члена Харківського антикорупційного центру та депутата Чугуївської міської ради Дмитра Дробота, це зробили українські військовослужбовці.

Нагадаємо, 40% українців проти знесення пам'ятників, присвячених Другій світовій війні. Водночас абсолютна більшість опитаних соціологічною групою "Рейтинг" виступають за демонтаж пам'ятників, пов'язаних з Росією, та за дерусифікацію топонімів в Україні.

Раніше Фокус писав, що в Києві знесли пам'ятник трудящим під аркою Дружби народів.