Шкодить суверенітету України: СБУ висунула звинувачення заступнику голови Держдуми РФ

Олександр Бабаков, СБУ, заступник голови Держдуми РФ, підозра, енергетика
Фото: ТАСС | Олександр Бабаков

Заступник голови Держдуми РФ Олександр Бабаков голосував за так зване "прийняття до складу РФ" окупованих територій України. За інформацією правоохоронців, він є бенефіціаром однієї з українських енергетичних компаній.

Related video

На підставі даних СБУ слідчі ДБР під керівництвом Офісу Генерального прокурора повідомили про підозру заступнику голови Державної думи Російської Федерації Олександру Бабакову. Про це йдеться на офіційному Telegram-каналі Служби безпеки України.

"Цей чиновник шкодить суверенітету України, сприяє військовій агресії Росії та голосував за "прийняття до складу РФ" Херсонської і Запорізької областей", — пишуть в СБУ.

У публікації пишуть, що Бабаков є кінцевим бенефіціаром однієї з українських енергетичних компаній. В її управлінні перебувають енергетичні об'єкти у Херсонській, Кіровоградській, Житомирській, Рівненській і Чернівецькій областях. Автори повідомлення зазначають, що енергетична сфера наразі є однією з пріоритетних мішеней для Російської Федерації.

В СБУ заявили, що Олександра Бабакова підозрюють за ч. 3 ст. 100 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність та недоторканність України). Статтею передбачено покарання у вигляді 15 років позбавлення волі або довічне ув'язнення.

Обшуки в енергетичних компаніях України

Раніше служба безпеки України проводила обшуки в енергокомпанії VS Energy, щоб запобігти згубному впливу громадян РФ на українську енергетику. ЗМІ пишуть, що власниками акцій компанії можуть бути Олександр Бабаков, Євген Гінер і Михайло Воєводін.

Нагадаємо, що Печерський районний суд Києва заарештував акції "Херсонобленерго", "Кіровоградобленерго", "Житомиробенерго", "Рівнеобленерго", "Чернівціобленерго", а також випущені цінні папери на загальну суму 9,58 млрд грн. Власниками цінних документів виявилися громадяни РФ Олександр Бабаков, Євген Гінер і Михайло Воєводін.

Ще Фокус писав, що через ракетні атаки Російської Федерації з ладу виведено майже 50% енергетичної системи України. Прем'єр-міністр України Дениса Шмигаль заявив, що Україна потребує обладнання і фінансової допомоги для закупівлі додаткових обсягів газу.