Глава Мін'юсту влаштував у Facebook опитування через утримання трансгендерів у в'язниці

малюська, міністр юстиції, голова міюсту
Малюська у Міжнародний жіночий день порушив питання про утримання у місцях відбування покарань трансгендерів

Денис Малюська не зміг визначитися, в яку камеру помістити чоловіка, який вважає себе жінкою, оскільки чинне українське законодавство підказок на цю тему не містить.

Related video

Міністр юстиції Денис Малюська 8 березня запитав користувачів соцмережі, в яку камеру в процесі відбування покарання потрібно помістити транс-людину: в чоловічу чи жіночу. Свій допис голова профільного міністерства опублікував на своїй сторінці у фейсбуці.

За словами Малюськи, в одну з колоній потрапив іноземець, який за документами є чоловіком, а візуально виглядає як жінка. Крім того, ув'язнений сам вважає себе жінкою.

Глава профільного міністерства запропонував українцям голосування:

  • відреагувати на допис у вигляді піднятого пальця вгору, якщо людину потрібно помістити в чоловічу камеру;
  • поставити під його дописом "серце", якщо транс-людину потрібно визначити в жіночу камеру;
  • написати свій варіант вирішення цієї колізії у коментарях під дописів.

Станом на 18:00 допис Малюськи набрав 204 реакції "пальцем вгору" та 52 реакції у вигляді "серця".

"Проблема дуже практична. Тому що наслідки ідентифікації статі у нас миттєві та важливі, починаючи від правил режиму та закінчуючи співкамерниками. А законодавство підказок на цю тему не містить", — уточнив Малюська.

Також міністр юстиції привітав зі святом "усіх жінок і тих, хто себе таким вважає".

Міністр юстиції запитав в українців думки про те, за якими принципами розміщувати транс-людину в місцях відбування покарань Fullscreen
Міністр юстиції запитав в українців думки про те, за якими принципами розміщувати транс-людину в місцях відбування покарань

Нагадаємо, наприкінці лютого в Москві затримали екскапітана ФСБ, який став жінкою за час війни. Катерина Маєрс, яка до трансгендерного переходу була офіцером російських спецслужб, спробувала залишити територію РФ у грудні, але її не випустили. Як носій держтаємниці трансгендерна жінка не може виїхати до 2026 року.

Фокус також писав про те, що британський транс-комік надихнувся прикладом Зеленського та йде на вибори. Едді Іззард планує балотуватися до британського парламенту від Лейбористської партії.