"Вільха, Нептун, Богдана": в Міноборони повідомили про розроблюване озброєння для армії (фото)

розробки для ЗСУ
Фото: "5 канал" | РСЗВ "Вільха"

Всього розробляється 25 одиниць нового озброєння, наприклад, протикорабельний комплекс "Нептун" корабельного базування.

Міністерство оборони України виділило 5% від всього Державного оборонного замовлення на фінансування дослідно-конструкторських робіт із розробки нових зразків озброєння для ЗСУ. Про це повідомив в. о. директора Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння і військової техніки Міноборони Владислав Шостак на пресконференції в Укрінформі.

За словами Шостака, в Україні всього розробляється 25 одиниць нових зразків озброєння, яке або проходить попередні заводські випробування, або державні. Серед прикладів у Міноборони називають комплекс РСЗВ "Вільха", комплекс "Нептун", але вже корабельного базування, а не наземного. Також зазначили розробку САУ з натовським калібром "Богдана".

ракета для ураження кораблів
Ракета Р-360 для РК Нептун
Фото: Скриншот

Зривів виконання держоборонного замовлення з боку Міноборони в нинішньому році, за словами Шостака, не буде. При цьому він зазначив, що розробка подібного роду техніки триває не один бюджетний рік, а кілька.

Нагадаємо, ракетний комплекс "Нептун" переводять на чеське шасі через банкрутство КрАЗ. У травні 2021 року було відновлене випробування САУ "Богдана".

Військовий аналітик Фокуса Ігаль Левіна взяв інтервʼю в експерта Максима Паламарчука про те, навіщо Україні добудовувати корвет "Володимир Великий" за 8 млрд гривень.