Замість радянських Т-72 — американські Abrams. Польща планує закупити 250 танків на $5 млрд

закупівля Абрамсов в польщі
Фото: Вiкiпедiя | М1 Abrams 1-ї кавалерійської дивізії на військовій базі в Техасі

У Міноборони розглядають купівлю останної модифікації M1 Abrams SEPv3, а також деяку кількість гусеничної техніки.

Related video

Міністерство оборони Польщі оцінює можливість купівлі майже 250 танків M1 Abrams у США. Сума операції може скласти від 11 до 19 млрд злотих. Про це повідомляє Defense News.

За даними джерел видання, Міністерство веде переговори зі Штатами про потенційні умови контракту. Наразі опрацьовуються його деталі, але остаточне рішення щодо угоди ще не ухвалене.

"У рамках поточного аналізу, повʼязаного з оперативними потребами, ми визначили необхідність забезпечення бронетанкових військ сучасними танками, що відповідало б вимогами сучасного поля бою", — розповіли в Міноборони виданню.

Повідомляється, що розглядається остання модифікація танка M1 Abrams — SEPv3, а також певна кількість гусеничних машин. Сума операції може скласти від 2,9 млрд до 5 мільярдів доларів. Усього планується закупити до 250 танків. Польські збройні сили проводять заміну радянського озброєння і танків на західні зразки. Раніше Польща проявляла інтерес до проекту розробки європейського ОБТ Франції та Німеччини, але поки заяви не пішли далі.

стрільби abrams, польща може купити Абрамси Fullscreen
Фото: Sgt. Melissa N. Lessard/U.S. Army

M1 Abrams SEPv3 — модифікація отримала нові снаряди, модернізовану систему управління вогнем із панорамними прицілами, а також нові тепловізори з дисплеєм високої чіткості.

Нагадаємо, Польща звинуватила російських хакерів РФ у масштабній кібератаці, від якої постраждали міністри і депутати.

Раніше повідомлялося, що Україна, Польща і Болгарія почнуть спільне виробництво мінометів і мін до них.