На азербайджансько-вірменському кордоні відбулися нові зіткнення: 3 загиблих і 4 поранених

бої на кордоні Азербайджану і Вірменії
Фото: mil.am | Вірменські військові, фото для ілюстрації

Це вже друге загострення ситуації на кордоні за останні кілька днів. Сторони звинувачують одна одну в застосуванні танків і мінометів.

Приблизно о 00:50 28 липня на кордоні Азербайджану з Вірменією сталася перестрілка із застосуванням стрілецької зброї та гранатометів. Про це повідомляє Міноборони Азербайджану й МЗС Вірменії.

Азербайджанська сторона заявляє про інтенсивний обстріл їхніх позиції на території Кельбаджарського району. Унаслідок обстрілу поранені двоє військових. Відповідальність за обстріли Міністерство оборони Азербайджану поклало на Вірменію. Відомство звинувачує вірменських військових у застосуванні танків і 120-мм мінометів.

Зі свого боку вірменська сторона заявила про атаку їхніх позицій на північно-східній ділянці кордону. Унаслідок атаки загинули троє військових, а двоє отримали поранення. Також вони називають інший час початку бою: не 00:50, а приблизно 03:40 ранку.

"Щодо ситуації станом на 9:20 азербайджанські підрозділи зазнали втрат і були відкинуті на вихідні позиції", — вказують у Міноборони Вірменії.

З 10:00 за місцевим часом (з 9:00 за Києвом) Вірменія прийняла пропозицію Росії оголосити про припинення вогню. При цьому повідомляється, що Азербайджан продовжує обстріли з мінометів і танків.

Нагадаємо, 23 липня були знову зіткнення на азербайджансько-вірменському кордоні. Сторони звинувачують одна одну в нападі.

З 12 травня між країнами знову розгорівся конфлікт через відсутність демаркації кордонів. Азербайджан стягнув свої війська в одну з областей Вірменії. Через це в ОДКБ почали обговорення прохання Вірменії про допомогу через дії Азербайджану. Перед цим в. о. прем'єр-міністра Вірменії Пашинян попросив у Путіна перекинути військових у Сюнік. МЗС Азербайджану закликало Вірменію "прийняти реальність режиму міждержавного кордону".