У США представили першу в світі підводну навігаційну систему для дайверів

перша в світі система підводної навігації
Фото: система жизнеобеспечения | Водолаз із ситемою підводної навігації

Розробка призначена для військових, яким під час підводних операцій потрібно точно знати своє розташування і мати захист від перешкод.

Американська компанія Collins Aerospace представила воєнну підводну навігаційну систему з M-CODE. Про це повідомляє Army Recognition.

Необхідність у створенні системи з точною навігацією виникає при проведенні складних операцій під водою. Військові-водолази проводять операції на різних глибинах, де необхідна точна навігація і засоби захисту від перешкод.

"Військові водолази стикаються з небезпечними, складними підводними навігаційними цілями, які вимагають точного позиціонування і надійних засобів захисту від перешкод. Наша нова система MUNS-M (пристрої для підводної навігації, — Фокус) спеціально розроблена для задоволення потреб військових-водолазів і роботи в складних бойових умовах", — сказав Адам Аткінс, головний менеджер з роботи з клієнтами компанії Mission Systems.

Система показує точне розташування дайвера, а також захист від перешкод під час глибоководних операцій.

M-CODE — це військовий сигнал GPS, який використовується Пентагоном під час воєнних операцій. Призначений для поліпшення визначення місця розташування, навігації та часу. Він також дозволяє підвищити стійкість до перешкод сигналу GPS.

Нагадаємо, дрон із штучним інтелектом досліджував одне з найглибших підземних озер.

Відзначимо, США показали рендер футуристичної БМП нового класу.