"Милістю Аллаха ми контролюємо весь Афганістан", — таліби повідомили про захоплення Панджшеру (відео)

Північний Альянс спростував заяву талібів про захоплення Панджшері
Фото: topwar.ru | Талібан у Панджшері

"Північний Альянс" спростував заяву бойовиків про захоплення гірського району, звинувачуючи талібів у брехні та пропаганді.

Терористичний рух "Талібан" заявив про повний контроль провінції Панджшер, у якій були зосереджені збройні сили опозиції. Про це повідомляє Reuters з посиланням на три джерела серед талібів.

Рух "Талібан" стверджує, що вся територія Афганістану, зокрема гірський район Панджшер, під їхнім повним контролем.

"Милістю Всевишнього Аллаха ми контролюємо весь Афганістан. Бунтівники повалені, та тепер Панджшер під нашим командуванням", — цитує Reuters одного з польових командирів "Талібану".

У зв'язку із заявою "Талібану" в Кабулі чутна стрілянина. Стріляючи в повітря, представники терористичної організації відзначають "взяття" під контроль району Панджшер.

"Святкуючи в Кабулі і по всій країні, не стріляйте в повітря. Ніхто не має права витрачати зброю і боєприпаси. Кулі також можуть завдати шкоди мирним жителям. Тому не стріляйте без потреби!", — заявив офіційний представник "Талібану" Забіхулла Муджахід, закликаючи своїх однодумців припинити хаотичну стрілянину.

Таліби радіють захопленню Панджшеру

Ісламський фронт порятунку Афганістану спростовує заяву "Талібану" про захоплення Панджшеру і стверджує, що терористи лише відключили в регіоні мобільний зв'язок та інтернет.

"Панджшер як і раніше сильний. Не слухайте пропаганду і брехню талібів. Вони відключили мобільні та інтернет-мережі Панджшеру і використовують це для поширення своєї пропаганди", — йдеться в заяві "Північного Альянсу".

Заява "Північного Альянсу" про ситуацію в Панджшері

Заяву "Талібану" спростував також віцепрезидент Афганістану Амрулла Салех, який після втечі президента Ашрафа Гані проголосив себе главою держави і приєднався до "Північного Альянсу".

За словами віцепрезидента Афганістану, бойові зіткнення між талібами та озброєною опозицією в районі Панджшер тривають.

Амрулла Салех про ситуацію в Панджшері

Раніше Фокус розповідав, що в Панджшерській долині тривають бої проти "Талібану". Північний Альянс стверджує, що в ході боїв були ліквідовані 40 талібів, частина військової техніки та озброєння.

Також Фокус повідомляв, що "Талібан" атакував Північний Альянс у районі Панджшер після виведення військ США. Терористи відрізали гірський район від інтернету і зв'язку, а також заблокували всі в'їзди, через що в провінції різко зросли ціни на товари.