"Холодна війна не потрібна". Столтенберг закликав членів НАТО до співпраці з РФ

НАТО, Росія, Столтенберг
Фото: Global Look Press | Столтенберг закликав країни НАТО до співпраці з Росією

Глава організації також визнав, що Україна та Грузія вступлять до Альянсу, хоче цього Росія чи ні. Однак станеться це "не завтра".

Related video

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав країни-члени Альянсу підтримувати взаємодію з Росією для того, щоб запобігти гонці озброєнь або холодній війні. Відповідну заяву керівник об'єднання зробив у ході виступу в університеті Джорджтауна (Вашингтон, США) у вівторок, 5 жовтня.

"Я вважаю, що ми (НАТО) повинні підтримувати співробітництво з Росією, тому що нам не потрібні холодна війна та гонка озброєнь", — сказав Столтенберг, додавши, що відносини між Альянсом та РФ на цей момент перебувають на найнижчій точці з часів холодної війни.

Україна-НАТО — що сказав Столтенберг

Крім цього, генсек висловив упевненість, що Україна та Грузія стануть членами НАТО, проте це "станеться не завтра".

"Тільки Україна та Грузія можуть вирішувати, вступати їм у НАТО чи ні. Не Росія. Я думаю, очевидно, що це не станеться завтра, але вони приєднаються. Тому моє послання союзникам по НАТО, і це те, про що ми говорили вчора з президентом США Джо Байденом: нам потрібно нарощувати зусилля та зробити більше для цих країн, які бажають вступити (в Альянс)", — сказав керівник організації.

Нагадаємо, нещодавно міністр оборони Естонії Калле Лаанет заявив, що НАТО має бути готове реагувати на дії Росії реальними діями.

Раніше командувач Військово-морським флотом США в Європі й Африці Роберт Берк заявив, що Росія своїми діями провокує країни НАТО відкрити вогонь першими.