Екссиловики та колишні майданівці: в Білорусі розповіли про учасників партизанських рухів (фото)

опір у білорусі
Фото: Моя краіна Беларусь В партизанський рух постійно намагаються влитися силовики Лукашенка, але їх швидко вираховують

Активісти з "Буслы Ляцяць" публікують особисті дані силовиків, атакують їхні ділянки дронами та проводять інші акції.

Related video

У телеграм-каналі "Мая краіна Беларусь" розповіли про створення та учасників групи партизан "Буслы Ляцяць", заснованої 13 листопада 2020 року.

Як стверджується в публікації, серед учасників Буслов є колишні силовики, люди з бойовим досвідом і з досвідом громадянських протистоянь за типом Майдану. Назва "Буслы Ляцяць" прийшла засновнику руху. Бусел — це символічний птах для кожного білоруса.

білоруські партизани Fullscreen

"Птах приносить кожному по заслугах: кому щастя в будинку, кому головешку на дах", — пишуть у публікації.

Кількість учасників партизанського руху тримається в секреті. Вони починали у 2020 році свої акції з плакатів, стікерів або графіті, зараз же їхні акції стали масштабнішими. Наприклад, активісти опублікували карту з усіма силовиками з КДБ групи "А".

партизани з білорусі Fullscreen
Карта з адресами силовиків Лукашенко

Потрапити в групу може будь-хто, хто досяг 18 років. Часто силовики МВС і КДБ намагаються потрапити в групу, але їх швидко вираховують.

"Людина, відповідальна за розвідку, почала викликати підозри? Операцію скасовано. Група не знайшла інструмент? Операцію скасовано. Підозріла активність біля об'єкта? Операцію скасовано", — розповідає один із учасників групи.

білоруський опір Fullscreen

Операції всі проводять у кілька етапів, починаючи з розвідки, завершуючи її виконанням. Також їх потрібно проводити без перетину учасників груп із різними функціональними завданнями і без використання засобів зв'язку.

Нагадаємо, 25 вересня білоруські партизани скинули на базу омонівців у Мінську ємності з горючою сумішшю. А через підтримку вбитого Андрія Зельцера в Білорусі затримали вже 200 чоловік.