СБУ перехопили російський БПЛА "Гранат-1" на Донбасі (фото)

перехоплення російських БПЛА на донбасі
Фото: Пресцентр СБУ

За допомогою безпілотника окупанти коректували обстріли позицій українських військових у зоні ООС, а також проводили розвідку місцевості.

Related video

Служба безпеки України викрила учасників збройних формувань РФ у використанні російських безпілотників "Гранат-1". Про це повідомляє пресцентр служби.

Згідно з даними правоохоронців, безпілотник використовувався для розвідки і коригування обстрілів бойовиків по українських позиціях. БПЛА був перехоплений на лінії розмежування.

перехоплення російських БПЛА Fullscreen
Фото: прес-центр СБУ

Експертиза встановила, що перехоплений БПЛА — це російський "Гранат-1". Також на експертизу відправлені ще два ворожі безпілотники, перехоплені на лінії розмежування. СБУ почала два кримінальні провадження у частині 2,3 статті 258 (терористичний акт) і частини 1, 2 статті 438 (порушення законів і звичаїв війни).

безпілотник рф на донбасі Fullscreen
Фото: прес-центр СБУ

"Гранат-1" — це російський розвідувальний БПЛА, який виробляється на заводі "Іжевські безпілотні системи". Він має фото, відео і тепло фіксацію. Дальність дії до 10 км під час запису відео і до 15 км у режимі фотофіксації.

Технічні характеристики БПЛА:

  • розмах крила — 0,82 м;
  • висота — 0,24 м;
  • крейсерська швидкість польоту — 60 км/год;
  • максимальна висота польоту — 3 500 м;
  • час польоту — 1 година і 15 хвилин.

Нагадаємо, в київському госпіталі вимагали від ветеранів ООС хабарі за привласнення інвалідності.

6 жовтня СБУ запобігла терактам у прикордонному районі Закарпаття. Готувалися підпали дипвідомства, автомобілів з іноземною реєстрацією, а також убивство громадського працівника.