Це був космічний апарат. Китай заперечує випробування гіперзвукової ракети

Чжао Ліцзяні, костюм, мікрофон, фото
Представник Міністерства закордонних справ КНР Чжао Ліцзяні

За інформацією журналістів, можливий запуск ракети заскочив зненацька американську розвідку. Однак представник МЗС КНР Чжао Ліцзяні стверджує — це був космічний корабель, а не ракета.

Китай спростував інформацію про те, що на початку цього року він проводив випробування гіперзвукової ракети, здатної нести ядерний заряд, і наполіг на тому, що це була звичайна перевірка космічного апарату, пише BBC.

Початкова заява в газеті Financial Times викликала занепокоєння у Вашингтоні, де, як повідомляється, американська розвідка була захоплена зненацька. Гіперзвукові ракети набагато швидші та маневреніші, ніж звичайні, а це значить, що їх важче перехопити.

Представник Міністерства закордонних справ КНР Чжао Ліцзяні повідомив, що в липні проводилися планові випробування для перевірки різних типів технологій багаторазових космічних кораблів.

"Це були випробування не ракети, а космічного корабля. Вони мають величезне значення для зниження вартості використання космічних апаратів", — заявив Ліцзяні.

Він також додав, що в минулому багато країн проводили аналогічні випробування. Коли його запитали про те, чи була заява у Financial Times неточною, він відповів "так".

Що за випробування ракети?

У заяві Financial Times цитуються 5 неназваних джерел, які повідомили, що влітку Китай запустив гіперзвукову ракету. У звіті говориться, що вона облітала Землю на низькій орбіті, перш ніж знизилася і ледь не потрапила в ціль.

"Випробування показало, що Китай домігся разючого прогресу в створенні гіперзвукової зброї і виявився набагато більш просунутим, ніж припускали США", — йдеться в заяві.

Один із високопоставлених членів Конгресу пізніше сказав, що очевидне випробування повинне слугувати закликом до дії для Америки. Майкл Галлахер — республіканець і член Палати представників США заявив, що якщо Вашингтон дотримуватиметься свого нинішнього підходу, він програє нову холодну війну з Китаєм протягом десятиліття. Свою стурбованість нещодавньою демонстрацією військової потужності Китаю також висловили низка західних країн.

Однак варто зазначити, що поряд із Китаєм над гіперзвуковою ракетною технологією працюють США, Росія і щонайменше 5 інших країн. Гіперзвукові ракети можуть літати зі швидкістю, яка більш ніж у 5 разів перевищує швидкість звуку, і, подібно до балістичних ракет, може нести ядерну боєголовку.

Нагадаємо, що нещодавно в американському місті Кортленд у штаті Алабама відкрили підприємство з виробництва гіперзвукових ракет повітряного базування AGM-183A.