Супутникові знімки підтвердили: РФ нарощує війська неподалік північного кордону з Україною (фото)

Бронетанкові частини, військова техніка, Єльня, Росія
Фото: "2021 Maxar Technologies" | Бронетанкові частини та інша військова техніка в Єльні, Росія.

Передислокація бронетанкового підрозділу, танків та самохідної артилерії відрізняється від стандартного маршруту під час навчань, які зазвичай відбуваються під Москвою, зазначають аналітики Jane's.

Related video

Нові знімки, зроблені комерційним супутником у понеділок, 1 листопада, підтверджують нещодавні повідомлення про те, що Росія знову стягує війська та військову техніку неподалік північного кордону України. Про це повідомляє видання Politico.

На зображеннях, зроблених Maxar Technologies та опублікованих Politico, можна розглянути розгортання бронетанкового підрозділу, танків, самохідної артилерії поблизу російського м. Єльня (Смоленська обл.). Місто розташоване на кордоні з Білоруссю, на відстані 250 км від українського кордону, що не так і далеко, як може здатися. За потреби військова техніка та вантажівки можуть за кілька годин подолати такий шлях та наблизитися до самого кордону.

Як зазначає Politico, війська, зокрема елітну 1-шу гвардійську танкову армію, почали переміщати наприкінці вересня з інших військових частин, де вони зазвичай дислокуються.

Разом з тим, нові дані Jane's Information Group, видання, що спеціалізується на розвідці з відкритих джерел, показують пересування військ у районі Брянська та Курська поблизу північного українського кордону. Ці підрозділи комплектуються бойовими танками T-80У та самохідною артилерією. Частини 1-ї гвардійської танкової армії також були помічені у цій місцевості.

"Ці військові підрозділи створювалися для проведення військових операцій на всіх рівнях — від придушення повстанців до механізованої військової кампанії. Як правило, саме цей підрозділ отримує новітнє обладнання та випробовує нові розробки і тактики", — наголошується у звіті Jane's.

На знімку у високій роздільній здатності показана самохідна артилерія та інша техніка в районі міста Єльня. Fullscreen
На знімку у високій роздільній здатності показана самохідна артилерія та інша техніка в районі міста Єльня.

Така передислокація відрізняється від стандартного маршруту під час навчань, які зазвичай відбуваються під Москвою, зазначають аналітики Jane's.

Намети військ, ялина Fullscreen
Намети військ та адміністративної частини в Єльні, Росія.

Нагадаємо, українська розвідка не підтвердила перекидання додаткових військ РФ до кордонів України. Пресслужба МО України послалася на дані ГУР та назвала опубліковані у ЗМІ повідомлення про збільшення військової присутності російських військ на українському напрямку "елементом спеціальних інформаційно-психологічних дій".

Раніше Фокус повідомляв про те, що газета Washington Post написала про збільшення присутності військ РФ на українському кордоні. У публікації наголошувалося, що елітний підрозділ російської армії — 1-ої гвардійської танкової армії — проводить передислокацію особового складу та військової техніки до кордону з Україною.