Росію чекають серйозні наслідки: чим завершилася зустріч Блінкена та Лаврова щодо України

переговори Росії та США щодо України
Фото: РИА Новости | Блінкен і Лавров

Глава МЗС РФ заявив, що НАТО не розглядає пропозиції щодо деескалації. Водночас Держсекретар США стверджує, що єдиний варіант зменшення напруженості — це дипломатія.

Related video

На конференції ОБСЄ у Швеції міністр закордонних справ Сергій Лавров зустрівся з Держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Про це повідомляє ВВС.

Ентоні Блінкен застеріг РФ від нападу на Україну. Це спричинить серйозні економічні наслідки, на які готові піти США та західні союзники. Буде введено заходи, від яких Захід утримувався в минулому.

Перед цим глава російського МЗС заявив, що НАТО відмовляється розглядати пропозиції Москви щодо деескалації напруженості.

"Військова інфраструктура альянсу безвідповідально наближається до кордонів Росії. У Румунії та Польщі розгортається система протиракетної оборони, яку можна використовувати як ударний комплекс", — заявив Лавров.

Він також висловив сподівання, що пропозиції РФ все ж таки розглянуть на Заході. Лавров також застеріг НАТО від перетворення України на "плацдарм для конфронтації".

Під час спільної пресконференції Блінкен заявив, що найкращий спосіб запобігти кризі — це дипломатія, і закликав РФ відвести свої війська від території України. Повідомляється про 115-тисячне військо поблизу та на окупованих територіях України.

"Сполучені Штати готові сприяти цьому, але якщо Росія вирішить продовжити конфронтацію, це матиме серйозні наслідки", — стверджує держсекретар США.

У результаті сторони домовилися лише про подальший діалог щодо України.

Нагадаємо, у Держдепі заявляють, що Росія готова до повномасштабного вторгнення в Україну. При цьому Пєсков, речник Володимира Путіна, також заявив про високий рівень імовірності військових дій на "південному сході" України.