Саудівська Аравія міцніє за рахунок Китаю: ракетна програма держави

ракети, фото, війна
Ракети

У США розсекретили інформацію про те, що Китай передав Саудівській Аравії технології виробництва балістичних ракет.

Related video

У Сполучених Штатах Америки вважають, що в Саудівській Аварії розпочали виробництво балістичних ракет. Також американці переконані, що в цій програмі бере участь Китай, повідомляє CNN.

Наголошується, що такий розклад подій може вплинути на стримування ядерних амбіцій Ірану. Крім того, Саудівська Аравія в минулому закуповувала балістичні ракети в Китаю, але ніколи не могла створити свої власні.

У матеріалі інформується, що США отримали секретну інформацію про те, що Китай передав Саудівській Аравії низку технологій, які сприятимуть виробництву ракет.

У свою чергу голова МЗС Китаю заявив, що країни є всесторонніми партнерами.

"Така співпраця не порушує жодних норм міжнародного права та не пов'язана з поширенням зброї масового знищення", — додав він.

Крім того, Саудівська Аравія має 12 пускових установок і до 120 балістичних ракет DF-3 китайського виробництва з дальністю стрільби до 2800 кілометрів, і деяку кількість китайських ракет середньої дальності до 2100 км, повідомляє Defense Express.

Раніше Фокус повідомляв, що рівень експорту зброї Сполучених Штатів Америки знизився на 21%, а загалом Вашингтон продав зброї на 138 мільярдів доларів. Крім того, такий спад пов'язують із відмовою адміністрації президента США Джо Байдена продавати наступальну зброю до Саудівської Аравії.

Пані посол України при НАТО припустила, що Росія спеціально окупувала Крим і розв'язала війну на Донбасі для блокування членства України в Альянсі.