У США почали списувати винищувачі п'ятого покоління F-35 (фото)

списання f-35
Фото: space-ship | Тестовий зразок F-35B

Відправити на зберігання літак буде непростим завданням через спеціальні радіопоглинаючі матеріали корпусу повітряного судна. Вони чутливі до довкілля.

Related video

Американська Lockheed Martin збудувала вже понад 750 винищувачів п'ятого покоління F-35. Тим часом ВМС США шукають підрядника, який розмістить перші 3 винищувачі на зберігання. Про це повідомляє The Drive.

Військово-морські сили планують списати два винищувачі в модифікації В (укорочений зліт і посадка) й один варіант С (варіант для авіаносців). Таким чином у США завершується програма випробувань винищувачів. Як пишуть у виданні, Пентагон може затвердити повномасштабне виробництво для потреб американської армії.

списання f-35 Fullscreen
Документ про списання
Фото: скриншот

Повідомлення про укладення контракту було розміщено в мережі 30 грудня 2021 року. Повідомляється, що Lockheed Martin збудувала близько 19 F-35 різних моделей для наземних випробувань. Розробка літака розпочалася ще 2001 року. Технічно вона все ще продовжується.

Складність відправки на зберігання винищувача полягає в тому, що його корпус чутливий до навколишнього середовища через особливий матеріал радіопоглинаючих деталей. Його потрібно зберігати на відкритому повітрі до 5 років, але зі спеціальним покриттям на форсунках. Вони повинні зберегти їх від корозії, погоди та вологи.

винищувач ф-35 Fullscreen
Складальна лінія винищувачів F-35
Фото: space-ship

"Після завершення етапу розробки та проєктування систем (SDD) програми льотних випробувань F-35, три науково-дослідні літаки F-35 більше не потрібні для збору даних льотних випробувань. Тому в Об'єднаному програмному офісі F-35 було вирішено зберегти літаки за допомогою системи консервації (термозбіжною плівкою) і транспортувати їх в інше місце для інших цілей", — вказується в повідомленні ВМС.

Наразі Lockheed Martin уже збудувала понад 750 винищувачів і веде розробку 4 покоління модернізації. Різниця в перших модифікаціях із останніми настільки велика, що у США не розглядають ідею модернізації першого покоління до останнього через ціну.

Очікується, що вартість утримання F-35 для всіх пологів військ армії США становитиме 1,196 трильйона доларів до 2070 року.

Нагадаємо, Lockheed Martin розпочала розробку нової модифікації F-35 для невідомого замовника. Для цього виділено десятки мільйонів доларів.

Раніше повідомлялося, що Фінляндія закупить винищувачі F-35 на 9 млрд доларів для заміни існуючого авіапарку F/A-18 Hornet.