Норвезька армія забирає у "дембелів" труси, шкарпетки та бюстгальтери

жінки, армія, норвегія, уніформа
Фото: newsweek | Жінки у норвезькій армії.

Через пандемію виникли складнощі з армійським постачанням — і призовникам доводиться доношувати білизну старослужбовців.

Related video

Норвезьким військовим після закінчення терміну служби доведеться здавати штани, шкарпетки та бюстгальтери (в армії Норвегії служать і жінки). Через проблеми з постачанням все це доношуватимуть військовослужбовці нового призову. Про це повідомляє Euronews.

Донедавна демобілізовані призовники могли повертатися додому у спідній білизні, яка їм видається на час служби. Але через пандемію коронавірусу спостерігаються складнощі із постачанням, тому ще з минулого року норвезькі військовослужбовці були змушені передавати інтимні предмети гардеробу своїм молодшим колегам.

"Рішення про повторне використання цієї частини обмундирування допоможе збільшити обсяг уніформи, який є в обігу. Зараз запасів замало", — пояснив співробітник відділу постачання армії Ханс Мейзінгсет, додавши, що призовники отримують білизну в хорошому стані, оскільки вона стирається, чиститься та перевіряється .

жінки, армія, норвегія, уніформа Fullscreen
Фото: EQUAL RIGHTS | Норвезька армія

Представники профспілки призовників виступили з критикою такої ініціативи. Повідомляється, що відсутність уніформи та одягу у солдатів може небажано позначитися на боєздатності, оскільки це стосується безпеки солдатів.

Жінки у норвезькій армії, норвегія. Fullscreen
Фото: Military woman/Facebook | Жінки у норвезькій армії.

Служба в норвезькій армії носить частково обов'язковий характер. Щороку тут закликаються близько 8 000 хлопців та дівчат, до армійських лав відбираються лише найбільш мотивовані. Армія Норвегії забезпечує безпеку північного кордону країн НАТО від сусідньої РФ.

Раніше Фокус повідомляв, що США поставить в Україну ПЗРК "Стінгер" у рамках додаткового пакету військової допомоги. Ці системи допоможуть ЗСУ протистояти вертольотам, БПЛА та іншій російській техніці.

Нагадаємо, що, за повідомленнями Нью-Йорк Таймс, війська РФ оточили Україну з трьох сторін і готуються до вторгнення. Кремль розмістив на українському кордоні щонайменше 8 великих армійських угруповань, що оточують країну з трьох сторін. Вторгнення може статися вже у січні.