Окупанти вбили письменника Володимира Вакуленка: з'явилися докази (фото)

Вакуленко, Володимир Вакуленко, Вакуленко письменник
ДНК-експертиза підтвердила смерть дитячого письменника Володимира Вакуленка

Батьки Вакуленка майже півроку сподівалися знайти сина, якого викрали окупанти, живим. Але результати ДНК-експертизи підтвердили його смерть.

Related video

Російські військові під час окупації Ізюма (Харківська область) викрали, а потім убили дитячого письменника Володимира Вакуленка. Докази загибелі у понеділок, 28 листопада, отримали батьки письменника, повідомила літераторка Ірина Новицька на своїй сторінці у фейсбуці.

"Сьогодні ввечері батькам Володимира Вакуленка повідомили, що ДНК-експертиза підтвердила: у похованні номер 319 було тіло їхнього сина", — написала Новицька.

Інформацію про загибель українського письменника підтвердили журналісти "Суспільного". За словами редакції, співробітники ЗМІ навіть отримали у своє розпорядження фотодокази та результати ДНК-експертизи, які свідчать про смерть Вакуленка.

Убили Володимира Вакуленка: що відомо про обставини смерті літератора

У березні 2022 року після того, як ЗС РФ увійшли в Харківську область, Володимир Вакуленко зник. До початку бойових дій чоловік проживав у селі Капітолівка неподалік Ізюма.

Батьки майже півроку продовжували пошуки сина. Мати Володимира — Олена Вакуленко — навіть ходила до російських військових, які, ймовірно, викрали її сина, і просила відпустити його. Але їй сказали, що її сина вже нема в Україні.

Після того, як ЗСУ деокупували Ізюм, з'явилася інформація про те, що останки Володимира Вакуленка знайшли на місці масового поховання в могилі №319.

Проте пізніше речник прокуратури Харківської області спростував цю інформацію і заявив про те, що під номером 319 правоохоронці знайшли тіло невідомої жінки.

Для з'ясування всіх обставин передбачуваної загибелі літератора було призначено ДНК-експертизу.

Увага: кадри 18+

Вакуленко, Володимир Вакуленко, Вакуленко письменник, Вакуленко смерть Fullscreen
Документи Володимира Вакуленка знайшли в одній із могил в Ізюмі під час ексгумації масового поховання жертв ЗС РФ
Фото: Суспільне

Чим був відомий в Україні вбитий Володимир Вакуленко

Володимир Вакуленко народився 1 липня 1972 року на Харківщині. Він — український громадський і літературний діяч, контрлітератор, прозаїк, поет, перекладач. Автор тринадцяти книг і лауреат літературних премій.

З 2003 по 2006 рік входив до ізюмського літоб'єднання "Крем'янець", а в 2005 був членом константинівського літоб'єднання "Прометей". У 2005-2006 роках був заступником голови літоб'єднання "Крем'янець", де був головним редактором дитячо-підліткової газети "Криниця".

Вакуленко — учасник Революції Гідності, був поранений у Маріїнському парку 18 лютого 2014 року. У квітні 2016 року певний період був на передовій поблизу Мар'їнки.

У шлюбі був двічі. Перша дружина — Ірина Пастухова. Друга — Ірина Новицька. У 1995 році в першому шлюбі народилася дочка Владислава. У другому шлюбі у Вакуленка з'явився син Віталій (2008 року народження). Хлопчик живе з діагнозом аутизм.

Вакуленко, Володимир Вакуленко, Вакуленко письменник Fullscreen
Володимир Вакуленко — автор тринадцяти книг, більшість з яких були написані для дітей

Раніше Фокус писав про те, що в Херсоні російські окупанти вбили головного диригента драмтеатру. Смерть Юрія Керпатенка, відомого і за межами України, підтвердило Міністерство культури України. Раніше про вбивство українця, котрий відмовився співпрацювати з окупантами, повідомляли журналісти.

Крім того, ми інформували своїх читачів, що в Запорізькій області ЗС РФ вбили матір та її двох дітей. Жінка працювала завідувачкою культурно-масового сектору КЗ "Центр культури та дозвілля" Кам'янської селищної ради. Її страшному синові було вісім років, а молодшому — два роки.