Незвичайна вежа: у Чехії показали, як відбувається перенавчання танкістів на Leopard 2 (фото)

німецькі леопарди
Танк Leopard 2

Чеські військові зазначають, що німецькі танки схожі на модифіковані Т-72. На танк встановлюють спеціальну кабіну, щоби там поміщалися інструктори.

Related video

Чеські військові показали, як відбувається перепідготовка танкістів на німецькі Leopard 2. Про це повідомляє Міноборони Чехії.

Для навчання використовують спеціальну версію танка Leopard 2 Fahrschule, де танкісти навчаються протягом місяця. Навчання проходило на території німецького Мюнстера — це центр армії Бундесверу. Чехія отримає 14 танків Leopard 2A4. Їх нададуть Швейцарія та Німеччина.

чеські танкісти Fullscreen
Leopard 2 зі спеціальною вежею

Курс включає теоретичну та практичну частину. На курсі військові навчаються по 8 годин на день. Модифікація Fahrschule спеціально створювалася на навчання екіпажів. Буквальний переклад означає "автошкола". Так прозвали вежу, яка більше нагадує кабіну.

У вежі є місце для інструкторів і двох курсантів. У кабіні встановлений муляж зброї, а інструктор із водіння може перехоплювати керування, як і у звичайних машинах.

leopard 2 Fullscreen
Спеціальна вежа для навчання танкістів

Чеські військові зазначають, що машини досить схожі на Т-72М4CZ _ останню чеську модифікацію танка Т-72. У них схожі автоматичні передачі та чотири швидкості задньої передачі.

"Перевагою "Леопарда" в порівнянні з Т-72М4CZ є система зустрічного обертання гусениці, яка розгортає танк на місці. Німецька машина також має значно простіший приладовий щиток, а Т-72, ​​навпаки, має низку сигналізаторів, сигналів тривоги й органів управління, за якими повинен стежити водій", — розповів боєць.

Нагадаємо, начальник Генштабу Чехії заявив, що країна розпочала підготовку до можливої війни з РФ. Вічний мир — це утопія, а війна стала новою реальністю.

Раніше в Чехії стартував збір грошей на купівлю 15 зенітних установок для України. Мета — зібрати близько 3,8 млн доларів.