Україна може отримати "афганські" мільярди від НАТО, – Politico

гроші для України
Натовські сили в Афгнатистані

В Альянсі заморозили фонд для підтримки афганської армії після захоплення талібами. На рахунках перебуває близько 3,4 млрд. Частково чи повністю їх можуть передати нашій країні.

Related video

Країни НАТО можуть ухвалити рішення про передачу Україні близько 3,4 млрд. доларів, які призначалися для підтримки національної армії Афганістану. Про це повідомляє Politico з посиланням на західних осіб, знайомих із обговоренням.

В Альянсі існує трастовий фонд підтримки національної армії Афганістану, який існував для передачі екіпірування та навчання військових. Київ запросив НАТО розглянути питання про передачу частини з 3,4 млрд доларів на допомогу в боротьбі з РФ.

Зазначається, що в Альянсі немає жодних серйозних перешкод для ухвалення такого рішення. Особливо якщо враховувати, що окремі країни стикаються із напруженістю всередині держав щодо подальшої допомоги Україні. У короткостроковій перспективі кошти з Афганістану можуть надати допомогу Україні.

Фонд заморозили після виведення Західних сил з Афганістану. В Альянсі працювали над тим, щоб гроші повернули назад до країн або перевели в інші програми. Кожна країна має вирішити, як керувати грошима. Вказується, що частина держав готова розглянути питання часткової чи повної передачі грошей Україні.

Офіційні особи Україні не коментували інформацію журналістів, а в НАТО заявили, що розглядається питання про повернення коштів у країни-донори.

Про готовність передавати частину або всі кошти з афганського фонду в Україну вже заявила Литва та Нідерланди. Інші країни заявили, що незалежно від долі грошей цільового фонду, вони зобов'язуються робити свій внесок в Україну.

Нагадаємо, Стефанішина заявила, що всі 30 країн НАТО підтверджують, що Україна буде членом Альянсу.

Раніше НАТО пообіцяло надавати Україні більше зброї, оскільки перемога Путіна буде небезпекою для всього світу.