"Отруєні пропагандою": глава Нацполіції назвав жителів Донбасу головною проблемою деокупації

жителі донбасу деокупація росія
Росія займалася антиукраїнською пропагандою на Донбасі задовго до вторгнення

За словами Ігоря Клименка, протягом восьми років Росія просочувала людей у Донецькій та Луганській областях ненавистю до України й усього українського. З цієї причини після звільнення території багато хто поїде в РФ.

Related video

Глава Нацполіції України Ігор Клименко вважає, що головною проблемою у процесі деокупації Донецької та Луганської областей стануть мешканці цих територій, які протягом восьми років мешкали під контролем Російської Федерації. Про це він заявив в інтерв'ю "РБК-Україна".

За словами голови Нацполіції, мешканці Донбасу "отруєні пропагандою Росії".

"Великі території, які вже 8,5 років не чули української. В яких виховувалась і пропагувалась ненависть до всього українського, до України. Тому головна проблема — це люди", — прокоментував Клименко.

Він також нагадав, що діти, які народилися після окупації території у 2014-2015 рр., вже пішли навчатись у другий клас.

Так, перед Україною після звільнення Донбасу стоятиме головне завдання — показати всім жителям регіону, які не брали участь у незаконних збройних формуваннях, що українська влада законна, що вона справжня і справді краща за російську.

"І головне, що це територія нашої держави — не Російської Федерації, ні якогось "союзного государства", а саме України", — наголосив глава поліції.

Як вважає Клименко, після звільнення багато жителів Донецької і Луганської областей, просочені антиукраїнською пропагандою, поїдуть у Росію.

Нагадаємо, у ЗСУ розповіли, як змінилася тактика окупантів на Донбасі. Противник почав використовувати замість БТГ штурмові загони, які під вогневим прикриттям намагаються розпочати ближній бій з українськими бійцями та прорвати оборону.

Раніше американський Інститут вивчення війни повідомляв, що рейтинг підтримки Путіна падає через неможливість "захистити" Донбас.