До двох гігават: Україні потрібен імпорт електроенергії з країн ЄС, — Зеленський (відео)

Володимир Зеленський
Фото: Офіс президента | Володимир Зеленський закликав ЄС збільшити експорт електроенергії в Україну

За словами українського президента, головним завданням наразі є збереження основної енергосистеми країни. Для цього Україна потребує різного обладнання, враховуючи трансформатори та газотурбінні енергоблоки.

Related video

Президент Володимир Зеленський закликав країни Євросоюзу збільшити експорт електроенергії для України через напружену енергетичну ситуацію після низки масованих обстрілів Російської Федерації. Про це він заявив у межах міжнародної конференції "Солідарність з українським народом", яка проходить сьогодні, 13 грудня, у Парижі.

"Як мінімум до завершення цього опалювального сезону в Україні ми потребуємо аварійної підтримки з боку європейської енергосистеми. Тобто, постачання електрики з країн Євросоюзу в Україну. Обсяг — до двох гігават", — розповів глава держави.

За його словами, щоб це стало можливим, необхідне спеціальне рішення євромережі операторів системи збільшити експортну потужність.

Як каже президент, ключовим завданням сьогодні є збереження основної енергосистеми країни, а також гарантування її стабільної роботи, незважаючи на російські спроби "зробити Україну найтемнішим місцем у Європі".

Зеленський наголошує, що Росія використовує енерготерор щодо України, щоб спровокувати гуманітарну катастрофу в масштабі всієї країни. При цьому Кремль має намір використати блекаут в Україні як демонстрацію нібито поразки Європи та всього демократичного спротиву, уточнює глава держави.

"Тут і зараз ми повинні погодити конкретні речі, які не лише допоможуть Україні вистояти взимку, а й максимально наочно доведуть будь-які антидемократичні, антиєвропейські сили, і насамперед Росії, що Європа навчилася не допускати катастрофи та захищати своїх людей", — вважає Зеленський.

Наразі Україна потребує різних категорій обладнання — трансформаторів, обладнання для відновлення високовольтних мереж, газотурбінних і газопоршневих енергоблоків.

Виступ Зеленського дивитись з 9:12

Нагадаємо, погана погода ускладнює ремонт енергооб'єктів в Україні. Енергетики запустили усі 9 енергоблоків на підконтрольних Україні АЕС для забезпечення стабільності системи.