Падіння ракети С-300 у Білорусі: посла України викликали до МЗС (фото)

С 300, с-300, с 300 ракета, с-300 ракета, ракета с 300, ракета с-300, уламок ракети с 300
Фото: РИА Новости | Мінськ викликав українського посла через падіння ракети біля кордону

Білорусь запевняє, що на її території впала українська ракета. Мінськ попередив Київ, що подібні інциденти "можуть призвести до катастрофічних наслідків".

Related video

Посол України у Білорусі Ігор Кізим був викликаний до Міністерства закордонних справ республіки через падіння ракети С-300 на білоруській території. Дипломату заявили "рішучий протест". Про це у четвер, 29 грудня, повідомляє агентство БелТА.

"Силами ППО Білорусі було збито над територією Білорусі українську ракету комплексу С-300. Це дуже серйозний інцидент. І білоруська сторона максимально серйозно до цього питання відноситься", — заявили в дипломатичному відомстві Білорусі.

У зв'язку з інцидентом українському послу в МЗС Білорусі "було заявлено рішучий протест", а також передано вимогу до Києва провести розслідування обставин пуску ракети. Мінськ також заявив, що українська сторона має притягнути до відповідальності винних в інциденті і вжити "вичерпних заходів", щоб подібна ситуація не повторилася.

"(Такі інциденти) можуть призвести до катастрофічних наслідків для всіх", — сказав офіційний представник білоруського МЗС Анатолій Глаз.

Протест Мінська: реакція з України

Народний депутат Олексій Гончаренко обурився тим, що Мінськ зажадав від України розслідувати падіння ракети С-300 на білоруській території, а також висловив незадоволення тим, що Україна досі має дипломатичні відносини з Білоруссю.

"У мене тільки одне питання. Чому досі наш посол перебуває в Білорусі? Чому ми не розриваємо дипломатичні відносини з режимом лукашенка? З їхньої території у лютому йшли війська, там перебувають російські військові, техніка. З боку Білорусі досі існує загроза. Поки лукашенко при владі – жодних послів. Тільки у незалежній Білорусі з легітимною владою", — сказав парламентар.

олексій гончаренко пост, гончаренко телеграм Fullscreen
Пост Олексія Гончаренка

Нагадаємо, 29 грудня повідомлялося, що вдень біля села Горбаха Брестської області Білорусі, за 20 км від кордону з Україною, впала ракета, яку могли випустити із зенітно-ракетного комплексу С-300. У Мінську вважають, що ця ракета — українська. За дорученням Лукашенка на місці працює група військових та слідчих.

Також ми писали, що у четвер війська Росії завдали масованого ракетного удару по Україні. Сили ППО збили 54 із 69 запущених снарядів.