Боротьба з безпілотниками: Україна у 2023 році отримає 14 ракетних систем VAMPIRE

Україна отримає системи VAMPIRE
Фото: Відкриті джерела | Ракетні комплекси VAMPIRE можна розміщувати на нетактичному транспорті

Пентагон уклав контракт із виробником на суму 40 млн доларів. Перші чотири комплекси надійдуть до середини року, решта 10 — до кінця 2023 року.

Related video

Міністерство оборони США уклало контракт із компанією L3Harris Technologies на постачання 14 ракетних комплексів VAMPIRE, які нададуть Збройним Силам України. Сума контракту складає 40 млн доларів, повідомляє пресслужба компанії.

"Компанія L3Harris Technologies оголосила сьогодні про одержання контракту Міністерства оборони на суму 40 мільйонів доларів США на постачання 14 автономних багатоцільових систем озброєння VAMPIRE для зміцнення українських сил оборони", — йдеться у пресрелізі.

Повідомляється, що системи VAMPIRE зможуть забезпечити ефективну оборону критичної інфраструктури України, оскільки дозволять сухопутним українським військам виявляти та знищувати ворожі безпілотники та захищатись від наземних загроз противника.

Президент підрозділу розвідки компанії Люк Савоє зазначив, що перші чотири системи нададуть Україні до середини 2023 року, а решта 10 — до кінця цього року.

"Ми готові підтримати стратегічного партнера США надійним потенціалом, тоді як народ України продовжує захищати свою країну та відстоювати свою незалежність", — заявив Савоє.

У публікації також сказано, що прототип VAMPIRE обраний у серпні 2022 як частина пакета допомоги Пентагону на суму 3 мільярди доларів в межах Ініціативи зі сприяння безпеці України. Компанія розпочала польові випробування систем у 2021 році та продовжила випробування на дальність та міцність влітку 2022 року.

Раніше ми писали про основні тактико-технічні характеристики нових систем Vehicle-Agnostic Modular Palletized ISR Rocket Equipment (або VAMPIRE), надані Україні в серпні минулого року в рамках військової допомоги США.

Журналісти видання Politico 9 січня повідомили, що США розглядають можливість відправлення бойових броньованих машин Stryker до України в межах пакета допомоги, що має відбутися. На думку військових експертів, Stryker не такий гарний, як Bradley для танкового бою, але ефективний у захисті піхоти у ближньому бою.