Російський "Газпром нафта" створює ще одну "ПВК", – ГУР

нова ЧВК в Росії
Фото: РИА Новости

В українській розвідці зазначають, що впливові політичні гравці РФ продовжують створювати свої ПВК за прикладом Пригожина та його ПВК "Вагнер".

Related video

Російський монополіст "Газпром нафта" створює власну приватну військову компанію. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

Голова уряду РФ Михайло Мішустін підписав розпорядження на заснування "приватної охоронної організації". У розвідці зазначають, що згідно із законом "Про безпеку об'єктів паливно-енергетичного комплексу", в РФ можна створювати підприємствам галузі право на формування приватної охоронної організації.

У такому разі розмір статусного капіталу організації може бути щонайменше 50%. "Газпром" матиме частку 70% статусного капіталу. Решта 30% — це приватна охоронна організація "СТАФ-центр".

чвк газпром Fullscreen
Розпорядження про створення ПВК "Газпромом"

Українські розвідники зазначають, що таким чином "перегон озброєнь" серед основних політичних гравців у РФ триває. Вони один за одним створюють "ПВК" за прикладом Євгена Пригожина та його "ПВК Вагнер". Документ, який опублікували в ГУР, датований 4 лютого 2023 року.

Нагадаємо, 6 лютого в Україні визнали ПВК "Вагнер" міжнародною злочинною організацією.

У грудні 2022 року в ЗСУ заявили, що міністр оборони РФ Сергій Шойгу направив свою ПВК "Патріот" до району Вугледару.