"Випадок України унікальний": у Латвії розповіли, від чого залежить створення трибуналу для РФ

Юріс Стуканс, спецтрибунал, генпрокурор латвії, прокурор стуканс
Фото: LETA | У Латвії висловилися про створення спецтрибуналу для російських злочинців

У Ризі запевнили українців, що жодний злочин російських окупантів не залишиться безкарним, проте на це потрібен час.

Related video

Генеральний прокурор Латвії Юріс Стуканс вважає, що спецтрибунал для розслідування злочинів РФ можна створити за один день, але потрібне бажання. Про це він заявив у новому інтерв'ю для порталу LSM.

Із перших днів повномасштабної війни міжнародне співтовариство збирає докази злочинів російських окупантів в Україні. Їх за останній рік накопичилося достатньо, щоб створити спеціальний трибунал для РФ хоч завтра, як зазначив представник Латвії.

"Випадок України унікальний у тому сенсі, що з першого дня повномасштабного вторгнення спеціальні служби та міжнародні інститути фіксували ці злочини. Доказів достатньо, щоб можна було говорити про розгляд справ", — заявив Юріс Стуканс.

Генпрокурор Латвії запевняє, що винні не залишаться безкарними згодом. Крім того, українські біженці в Латвії продовжують постійно ділитися своїми історіями, і їхні свідчення враховуватимуться під час створення міжнародного трибуналу.

"На жаль, країни поки що не готові підписати угоду, але сама Україна ніколи не втратить своїх прав, і вже сьогодні є кілька справ щодо конкретних осіб. Немає підстав думати, що хтось залишиться безкарним", — продовжив Юріс Стуканс.

Нагадаємо, 28 лютого глава МЗС Дмитро Кулеба розповів, як іде створення спецтрибуналу для РФ. У відомстві продовжують працювати над тим, щоб розширити міжнародну коаліцію для притягнення до відповідальності російського військового та політичного керівництва за злочини в Україні.

16 лютого Національна рада Словаччини визнала чинний російський режим терористичним, а саму Росію — країною, яка спонсорує тероризм. У тексті резолюції також ідеться про підтримку створення спецтрибуналу.