Солдат РФ змушують штурмувати бетонні укріплення з лопатами, — британська розвідка

MPL-50, саперна лопата, піхотна лопата, траншейна лопата, зс рф, росія, армія росії
Фото: соцмережі | Мала піхотна лопата MPL-50

За даними оборонного відомства Сполученого Королівства, російське командування наполягає на наступальних діях піхоти, тому спостерігається збільшення кількості ближніх боїв.

Related video

Російським солдатам наказують штурмувати бетонні укріплення Сил оборони України вогнепальною зброєю та піхотними лопатами. Таку інформацію опублікувала Військова розвідка Великобританії у своєму звіті від 5 березня.

Британськi військові вiдзначають, що лопата MPL-50, конструкція якої мало змінилася з 1869 року, продовжує використовуватися Збройними силами РФ як зброя.

В оборонному відомстві переконані, що використання росіянами піхотних лопат говорить про жорстокість та низькотехнологічність бойових дій. Також британські військові навели слова одного з російських мобілізованих, який заявив, що "не був готовий фізично та морально" до застосування такого виду зброї ближнього бою.

У розвідці Міноборони Британії повідомляють, що останні свідчать про збільшення кількості ближніх боїв в Україні. Військові вважають, що це результат того, що російське командування продовжує наполягати на наступальних діях, які переважно складаються з піхоти, з меншою підтримкою артилерійського вогню, оскільки в Росії не вистачає боєприпасів.

Нагадаємо, у звіті Інституту вивчення війни (ISW) від 4 березня йдеться про те, що ЗС РФ не зможе найближчим часом оточити місто Бахмут Донецької області, але обставини для українських захисників на цій ділянці фронту складні.

Того ж дня, 4 березня, засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що у разі відступу його найманців від Бахмута фронт обвалиться до російських кордонів і, можливо, далі.

Раніше, 3 березня, у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки стверджували, що Пригожин імітує перебування у Бахмуті та записує звернення в тилу.